Платіжки від ТЕЦ: Розвінчуємо міфи

Новини
👁 583

Не вщухає хвиля непорозумінь та хибних тлумачень нових платіжок від АТ «Херсонська ТЕЦ». Фахівці теплоцентралі розвіюють поширені міфи, які з’явилися в інформаційному просторі.

«Абоненти з автономкою платять за обслуговування внутрішньобудинкових систем».

Звертаємо увагу споживачів, що тепловий лічильник обліковує ВСЮ теплову енергію, витрачену у будівлі, а не лише ту, яка використовується на опалення квартир, підключених до централізованого опалення. Тому справедливо, що кожне приміщення оплачує свою частку, адже мешканці будівлі є співвласниками усіх її приміщень, у т.ч. місць загального користування та допоміжних приміщень: підвал, горище, тощо. За опалення місць загального користування Херсонська ТЕЦ рахунків не виставляє, адже голови ОСББ надали інформаційні довідки про відсутність їхнього опалення.

Зовсім інша ситуація склалась з обсягом теплової енергії на функціонування внутрішньобудинкової системи опалення – ВБС. Трубопроводи та обладнання ВБС в опалювальний сезон виділяють теплову енергію, яку на вході у будівлю також фіксує тепловий лічильник. Згідно Методики розподілу між споживачами обсягів, спожитих у будівлі комунальних послуг (наказ Мінрегіону № 315 від 28.12.2018р.) – це, зазвичай, 15% від усього обсягу ТЕ. Раніше цей обсяг сплачували лише абоненти, які підключені до централізованого опалення, нині він розподіляється на УСІХ СПІВЛАСНИКІВ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ пропорційно опалювальним площам їхніх помешкань.

«Абонентам нарахували різну абонплату – від 25 до 100 грн».

Вкотре підкреслюємо: абонплата нараховується лише абонентам, які підключені до централізованого опалення. Це платіж, який споживач сплачує, щоб відшкодувати витрати виконавця на укладання договору та розподілу обсягу спожитої послуги. Раніше абонплата входила до тарифу на постачання теплової енергії, нині – це самостійний платіж, який становить 29,68 грн. у листопаді 2021 року та 35,17 грн. у грудні 2021р.

До переліку витрат, які входять для розрахунку суми абонплати, включаються: зарплата працівникам Служби збуту теплової енергії, канцтовари, програмне забезпечення, амортизаційні відрахування, водо- та електропостачання, послуги зв’язку, охорони та пожежної сигналізації, витрати на утримання касових апаратів, юридичні послуги (претензійно-позовна робота) та ін. Абонплата не входить в тарифи АТ “Херсонська ТЕЦ” та винесена окремим платежем. Підприємство може переглядати розміри абонплати у разі зміни планованих витрат, але при цьому абонплата на одного абонента не може перевищувати граничного розміру, розрахованого відповідно до Постанови КМУ 808 від 21.08.2019 року. Херсонська ТЕЦ не нараховуватиме абонплату, якщо співвласники житлового будинку вибрали модель колективного договору та здійснили необхідні кроки для її практичної реалізації.

Законодавче підгрунтя для нарахування усього вищеперерахованого надає Закон України «Про житлово – комунальні послуги» та діючі Постанови до нього, а саме: «Правилами надання послуги з постачання теплової енергії», які затверджені Постановою КМУ №830 від 21.08.2019р. зі змінами та доповненнями, внесеними Постановою КМУ №1022 від 08.09.2021р., а також Постанова КМУ 808 від 21.08.2019р. “Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг”.

Фото ілюстративне

Вам також може сподобатися

Херсонська молодіжна рада запустила челендж фізичної активності
У Херсоні розроблено дистанційний курс з професії “Кухар”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X