Пішов з життя відомий херсонський хірург Олександр Землянкін

Новини
👁 546

29 січня 2023 року передчасно пішов із життя Заслужений лікар України Олександр Олексійович Землянкін.

Олександр Олексійович, який 38 років очолював хірургічне відділення лікарні ім. Є.Є.Карабелеша, народився 10 вересня 1951 році у місті Полтава. З дитинства йому довелося пройти нелегкі випробування, рано залишився без батька. Після закінчення школи вступив до Кримського медичного інституту. У 1985 році Олександра Олексійовича переведено заступником головного лікаря з хірургічної роботи Херсонської обласної лікарні, а через два роки він стає головним позаштатним хірургом Херсонського обласного відділу охорони здоров’я. У цьому ж році Олександру Олексійовичу запропонували працювати у «лікарні водників».

На посаді завідувача хірургічного відділення у лікарні Суворовського району він поставив собі за мету робити операції менш травматичні, чим полегшити страждання хворих, а також опанувати лапароскопічні операції. Для цього пройшов стажування у клініках Німеччини. У подальшому першим в області стан виконувати сучасні герніопластики (сучасні операції при грижах), першим в лікарні почав розвивати пластичну хірургію.

Багато уваги Олександр Олексійович приділяв вихованню молодих хірургів, його учні працюють не тільки в медичних закладах Херсонської області та України,  а й далеко за межам нашої держави. Як керівник важливого у стаціонарі хірургічного відділення дбав про його забезпечення сучасним діагностичним та лапароскопічним обладнанням.

Олександр Олексійович був керівником Херсонського філіалу факультету післядипломної освіти Кримського державного медичного університету, а потім Одеського національного медичного університету, керівником інтернатури зі спеціальності «хірургія».  

Наставник молоді, підготував чимало хірургів до самостійної роботи.

У 2000 році Олександр Землянкін – Лауреат Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості товарів і послуг “Золота Фортуна”. Диплом і орден “За трудові досягнення” IV ступеня у 2000 році йому вручив видатний учений, головний хірург МОЗ України академік Олександр Шалімов.

15 червня 2013 року йому було присвоєне почесне звання «Заслужений лікар України», 22 вересня 2017 року – «Знак Пошани».

Протягом трудової діяльності Олександр  Олексійович   врятував десятки тисяч людських життів. Не шкодуючи свого професіоналізму і знань, щоб вчасно допомагати людям.  

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Олександра Олексійовича.

Вічна пам’ять.

Вам також може сподобатися

Митрополит Епіфаній зустрівся з начальницею Херсонської міської військової адміністрації
Як отримати допомогу на поховання загиблого військового?

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X