Пішов із життя Почесний громадянин міста Борис Олександрович Нєстєров

Новини
👁 285

Вчора пішов з життя Почесний громадянин міста Борис Олександрович НЄСТЄРОВ.

Херсонський міський голова Ігор Колихаєв, депутати Херсонської міської ради, члени її виконавчого комітету глибоко сумують з приводу смерті Почесного громадянина Херсона.

Борис Олександрович народився 1 серпня 1935 року в місті Саранську республіки Мордовія. У січні 1956 року, після закінчення Армавірського військового авіаційного училища льотчиків, служив у винищувальній авіації протиповітряної оборони СРСР. В 1962 році вступив до Червонознаменної Воєнно-повітряної академії МО СРСР, яку закінчив в 1966 році й був призначений командиром ескадрильї в окремій вертолітний полк Групи Радянських військ у Німеччині.

З січня 1973 року продовжив службу в місті Херсон на посаді командира знову сформованого окремого вертолітного полку.

У 1976 році особисто пілотував вертоліт МІ-6 під час монтажу найвищої водонапірної вежі на Херсонщині. Неодноразово особисто на вертольоті рятував рибалок з криги, брав участь у гасінні великих пожеж на території України.

У 1977 році призначений начальником відділу військової авіації Прибалтійського військового округу.

У 1980 році проходив військову службу в 40-й армії (Афганістан).

У вересні 1980 року відряджений до Сирії військовим радником і одночасно командиром окремої спеціальної вертолітної бригади.

З 1983 року – заступник командувача Київським військовим округом з армійської авіації.

З перших днів Чорнобильської трагедії був в перших лавах героїв-ліквідаторів. Із ночі 26 квітня до 10 травня 1986 року керував роботою всієї армійської авіації з даху готелю «Полісся» в м.Прип’ять на відстані менш як 1200 м від зруйнованого Чорнобильського реактора. Особисто здійснив 51 бойовий виліт над зруйнованим ІV реактором, загальний наліт 28 годин. У результаті чого отримав високу дозу опромінення – 132 рентгени.

Він під час служби освоїв 5 літаків та 7 типів вертольотів. Нагороджений двома орденами «Червоної зірки», «За службу Вітчизні в ЗС СРСР» 2 і 3 ступенів, 18 медалями СРСР, двома медалями ДРА і сирійським бойовим орденом «За мужність».

В останні роки очолював громадську організацію «Небо Таврії», був членом Херсонської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», отаманом Козацької повітряної дивізії Міжнародного Союзу Козацтва у званні генерал-лейтенанта МСК. Не зважаючи на поважний вік та втрачене здоров’я, брав активну участь у громадському житті Херсонщини та міста Херсона.

Панахида пам’яті Почесного громадянина м. Херсона Бориса Олександровича НЄСТЄРОВА відбудеться 6 листопада о 9.30 у Ритуальному домі на вул. Нафтовиків, 40.

Вам також може сподобатися

«Комунальна» комісія підтримала проєкти рішень, що нададуть можливість фахівцям ЦНАПу виїздити до старостинських округів
2930 домогосподарствам Дніпровського району Херсона відмовили у призначенні субсидії

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X