Першу пересадку серця у Херсоні можуть зробити вже цього року

Новини
👁 222

У Херсоні створять центр трансплантології. Про це на інвестиційному форумі «Південна стратегія розвитку» сказав Борис Тодуров – український лікар-кардіохірург, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, директор Інституту серця МОЗ України, головний науковий співробітник відділу хірургічних та малоінвазивних методів лікування та один з ініціаторів створення Центру.

«Не існує неможливих речей.Ми зробили першу пересадку в Україні, коли не було ні нормального Закону, не було нормального фінансування, не було ніякої підтримки. Настільки не було підтримки, що коли я приїхав за серцем донорським, за мною навіть не прислали автомобіль. Ніхто не вірив, що це можливо в нашій країні. Але ми це зробили!», – сказав Борис Тодуров.

За останні два тижні український кардіохірург зробив 4 трансплантації серця – 2 у Києві та 2 у Львові. Зараз очікують на отримання  ліцензії Херсонською обласною лікарнею, тож Борис Тодуров сподівається першу пересадку серця у Херсоні  зробити вже цього року.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов у фейсбук повідомив, що в Україні з початку року провели 48 операцій з трансплантації внутрішніх органів у 13 центрах (таких центрів в Україні 40). Планується ще не менше 250 операцій. Всього в Україні на трансплантацію очікують близько 5 тис людей. Операції для пацієнтів безоплатні, адже відбуваються державним коштом у межах пілотного проєкту МОЗ. В бюджеті для проведення таких операцій запланували 502 млн грн

Вам також може сподобатися

Галина Лугова привітала херсонку із сторіччям
У Херсоні відкрився новий co-working space

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X