Перше “золото” для України на Паралімпійських Іграх здобула херсонська плавчиня Єлізавета Мерешко

Новини
👁 223

Херсонська плавчиня Єлізавета Мерешко здобула першу золоту медаль для України на Паралімпійських Іграх у Токіо.

Сьогодні, 25 серпня, 23 українських спортсмена беруть участь у 3 видах спорту: 11 українських плавців змагаються за 8 із 26 комплектів нагород. Ранкова програма з плавання розпочалася о 9 годині. Змагання транслює UA: Перший. Він і повідомив про перше золото і паралімпійський рекорд Єлізавети Мерешко.

У фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем Мерешко виступила разом із ще двома українками – Анною Гонтар та Вікторією Савіцовою. Мерешко та Гонтар були основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савіцова була сьомою. Головною суперницею у боротьбі за “золото” була американка Елізабет Маркс, яка у кваліфікації встановила рекорд Паралімпійських ігор. У фіналі Маркс теж стартувала найкраще, але ближче до кінця дистанції її почала наздоганяти Мерешко – і зрештою змогла випередити!

Єлізавета Мерешко фінішувала з часом 33.11 сек, випередивши американку Маркс на 0.04 сек . “Бронза” дісталася 17-річній Анні Гонтар із сусіднього Микалаєва – українка фінішувала третьою з часом 33.40. Ще одна українка – Вікторія Савцова із Запоріжжя закінчила фінал на п’ятому місці.

  • Плавання. 50 м вільним стилем (клас – S6)
  1. Єлизавета Мерешко (Україна) – 33.11 (рекорд Паралімпійських ігор)
  2. Елізабет Маркс (США) – 33.15
  3. Анна Гонтар (Україна) – 33.40
  4. Юан Джанг (Китай) – 33.54
  5. Вікторія Савцова (Україна) – 33.68

До змагань у Токіо Мерешко підходила у статусі чинної олімпійської чемпіонки. Крім того, вона була однією з двох прапороносців на церемонії відкриття Паралімпійських Ігор. Єлізавета Мерешко – 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні. Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині, виграла чотири золоті медалі, одна з яких – саме на дистанції 50 метрів. Також має в активі бронзову медаль в естафеті 4х50 метрів вільним стилем. 5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи. На Паралімпіаді у Токіо виступатиме в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, в яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.

Єлізавета – параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.

Вам також може сподобатися

26 серпня херсонські педпрацівники збираються на серпневу освітянську конференцію
Сьогодні депутати міської ради знайомилися з кандидатами на звання «Почесний громадянин міста Херсон»

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X