Пам’ятка для операторів ринку які займаються обігом харчових продуктів (транспортування, зберігання, реалізація)

Новини
👁 62

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані проводити обіг виключно якісних та безпечних харчових продуктів. Враховуючи що країна-терорист російська федерація не дотримується жодних законів та правил ведення війни. Підрив Каховської ГЕС – чергове підтвердження цих слів. Ризик того, що росіяни вчинять черговий теракт – на Запорізькій АЕС – залишається високим, тож не завадить знати, що робити у разі, якщо у вашій місцевості трапилася радіаційна аварія.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ РАДІАЦІЙНОЇ АВАРІЇ?

• Після отримання повідомлення про аварію на Запорізькій АЕС негайно припиніть свою діяльність, зачиніть підприємство і закрийте та заблокуйте всі вікна і двері. Ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимкніть систему вентиляції (кондиціонери або обігрівачі). Це найбезпечніша дія, яку ви можете зробити.

• Продукти, які не мають пакувальної тари герметично запакуйте у плівку. В зоні ризику є продукти як запаковані так і без пакування тому задача суб’єкта господарювання забезпечити максимальний захист від можливого радіаційного забруднення (радіаційний пил). Харчові продукти які зберігаються в холодильних камерах є безпечними при умові дотримання температурних режимів. Таким чином, щоб запобігти зараженню радіоактивними речовинами продуктів харчування і питної води, необхідно їх перш за все ізолювати від зовнішнього середовища (герметична упаковка). Разом з тим, незахищені продукти, що довгий час перебували в зоні зараження, підлягають знезаражуванню або знищенню в залежності від ситуації а саме стану забруднення. Харчові продукти які зберігаються в холодильних камерах є безпечними при умові дотримання температурних режимів.  

• Слідкуйте за повідомленнями від рятувальників ДСНС, поліції, місцевої влади.

• Відновлення діяльності підприємства тільки після офіційного сповіщення органів місцевої влади про статус території: «ЗАБРУДНЕНА» чи «НЕЗАБРУДНЕНА» та вказівок щодо подальших дій з харчовими продуктами.

• Радимо Вам заздалегідь підготуватися та бути готовими до можливого теракту на Запорізькій АЕС та мінімізувати радіоактивне забруднення харчових продуктів.

Вам також може сподобатися

Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів
Херсонський Водоканал виконує необхідні роботи по місту

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X