Одні прибирають – інші смітять: не дозволяйте захаращувати місто!

НовиниСоціальна сфера
👁 556

Шановні містяни, прийшла пора давати відсіч і суспільний осуд тим, для кого байдужий охайний і комфортний Херсон! Вчора, 21 вересня, о 16:15, на розі вулиць Чорноморської – Офіцерської (квартал №3) невідомі особи на автівці висипали повний причіп сміття біля контейнерів для збору твердих побутових відходів, з яких напередодні святкування Дня народження Херсона виконавчим комітетом Дніпровської районної у місті ради разом із підрядниками був організований вивіз великої купи сміття. На фото, яке зробили «по гарячих слідах» і надіслали до виконавчого комітету Дніпровської райради міста, добре видно марку і держ. номер автівки цих порушників правил благоустрою. Захищайте чистоту ваших територій, не дозволяйте “гастролерам” смітити, адже жити серед сміття – вам!

І нагадуємо, що будівельне сміття вивозиться власним коштом, так як не відноситься до розряду твердих побутових відходів!

Відповідно до визначень ЗУ «Про відходи» та Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 р. № 1070:

Будівельні відходи – це тверді відходи, що утворюються при будівництві, реконструкції приміщень та споруд. До будівельних відходів належать відходи будівельних матеріалів і конструкцій, ґрунт, пісок, асфальт, глина, суміш ґрунту та каміння, тощо.

Ремонтні відходи — залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, що утворилися під час проведення у житловому будинку, окремій квартирі, будинку громадського призначення капітального та поточного ремонту, перепланування, переобладнання, прибудови тощо. До ремонтних відходів відносять залишки та бій цегли, кахлів, покрівельних матеріалів (шифер та ін), дошок, балок, лінолеуму, паркету, ламінату, залишки шпалер, шпаклівки, віконні і дверні рами та ін.

Утилізація відходів – використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів, доцільне використання відходів або залишків виробництва для отримання корисної продукції (повторне використання). Утилізувати (тобто використати повторно) ремонтні та будівельні відходи можна по різному: ґрунт, глину, каміння, їх суміш, подрібнену цеглу та кахлі використовують для засипання ям, ущільнення ґрунтового покриття доріг та доріжок. Дерев’яні складові ремонтних відходів можна використати в якості енергетичного ресурсу (паливо для опалення помешкання).

Херсонське міське сміттєзвалище БЕЗОПЛАТНО приймає чисті (без мішків та домішок деревини, шпалер, залишків пластику) будівельні відходи для пересипання та ізолювання шарів ущільнених побутових відходів та підсипання під’їзних доріг до місця розвантаження техніки на території звалища.

Крім того, існує таке поняття, як норма накопичення сміття на одну людину.

Норма накопичення побутових відходів – це розрахований усереднений обсяг утворення побутових відходів на 1 особу. Цю норму затверджено Рішенням виконавчого комітету Херсонської міської  ради №132 від 17 квітня 2018 р. “Про затвердження  норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Херсоні». 

Відповідно  зазначеного  документу, норма надання послуг з вивезення побутових відходів  на одного мешканця  становить 360кг/рік (2,10 куб.м/рік), тобто :  360кг/рік : 52 тижні=7 кг/тиж (2,10куб.м/рік : 52 тиж.=0,04 куб. м/тиж).

Отже, на одного мешканця сектора приватної  забудови норма накопичення становить 7кг/тиждень, що в перерахунку на об’єм – 0,04 куб. м/тиж .

Крім того, кожен мешканець сплачує за вивезення накопиченого ним сміття.

Сума до сплати за послуги з визення ТПВ у приватному секторі за місяць залежить від кількості фактично проживаючих у будинку осіб (користувачів послуги) і розраховується як добуток вартості послуги за одну особу та кількість фактично проживаючих осіб.

Наприклад, якщо у будинку проживає 3 особи (не залежно від їхнього віку), то сума до сплати складе 19,71 х 3 = 59,13 грн у місяць. З 01.03.2021 року вартість послуги з вивезення ТПВ у приватному секторі становить 19,71 грн за одну людину.

Вам також може сподобатися

Як отримати компенсацію з бюджету за поточний ремонт ліфта
Херсонський Водоканал інформує про роботи на водопровідних мережах

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X