Новий Статут громади – нові вимоги до звітності депутатів міської ради

Новини
👁 279

У вересні на пленарному засіданні міської ради було прийнято Статут Херсонської міської територіальної громади.

Статут є основним нормативно-правовим актом нашої громади і є обов’язковим для виконання органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади (державними органами) та/або їхніми територіальними підрозділами, іншими юридичними особами та громадськими формуваннями, які розташовані або здійснюють свою діяльність на території територіальної громади, їхніх посадовими особами, а також фізичними особами, які постійно або тимчасово проживають чи перебувають на відповідній території.

Новий Статут визначає механізми більшої прозорості у діяльності посадовців, створює умови для збільшення активності участі городян у житті міста. Дотримуючись чинного законодавства, в першу чергу  Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», у документі введено новий Розділ, яким  визначено порядок звітування органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб перед територіальною громадою.

Статтею 47 Розділом ІХ регламентується, що депутати не рідше одного разу на рік  до 1 квітня року, що слідує за звітним, звітують про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу

27 листопада виповнився рік із дати обрання депутатів Херсонської міської ради VIII  скликання і підходить термін їхньої звітності перед виборцями.

За цей період депутатами проведено десять сесій, на яких розглянуто та прийнято майже 650 рішень. Щотижнево працювали сім постійних депутатських комісій, на яких розглядались сесійні питання, звернення громадян, актуальні питання життєдіяльності міста. Депутати брали активну участь у роботі комісій виконавчих органів, робочих груп із різних питань, серед яких і розробка нового Статуту Херсонської міської територіальної громади.

Депутати вже почали підготовчу роботу, ознайомитися з графіком звітів та місцем можна на сайті міської ради за посиланням miskrada.kherson.ua/miska-rada/miska-vlada/.

На зустрічах депутати будуть розповідати виборцям про свою діяльність у раді та її органах, а саме присутність на пленарних засіданнях, робота засідань депутатських комісій, інших комісіях ради, про свою роботу у виборчому окрузі, особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень міської ради, її органів, а також доручень виборців свого округу.

Депутати міської ради Андрій Дмитрієв та Павло Манченко запланували зустрінутися із виборцями у грудні та прозвітують про свою роботу, про що поінформували своїх виборців на офіційному сайті міської ради та у соціальних мережах.

Вам також може сподобатися

На перехресті Ушакова-Залізнична тимчасово не працює світлофор
Виконкомом Суворовської ради ліквідовано 11 сміттєзвалищ

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X