“Намагаємося не затягувати з розглядом звернень”: голова “земельної” комісії Євген Троцький

Новини
👁 271

Кожної середи у міськраді проходять засідання «земельної» комісії, яка розглядає звернення містян стосовно виділення земельних ділянок, надання чи продовження оренди тощо.

–        Перш ніж потрапити на розгляд комісії, документи по запиту спочатку розглядаються департаментом архітектури та будівництва, юристами, вони дають свої висновки, а вже комісія розглядає запити з точки зору законності і моралі, – пояснює голова земельної комісії Євген Троцький.

З уже вирішених питань – оренда земельної ділянки обленерго: коли будувалися лінії електромереж, підприємство орендувало земельну ділянку терміном на 6 місяців. Через пів року за оренду сплачувати місту перестали. Але ж мережі (кабель, стовпи) нікуди не ділися, вони знаходяться там само, де й були протягом цих 6 місяців і стоятимуть ще 50 років. «Земельна» комісія змінила умови, відтак, обленерго сплачуватиме за оренду землі протягом всього терміну експлуатації мереж, тобто 49 років.

Жваве обговорення членами комісії викликало прохання передати у постійне користування земельну ділянку під стадіоном спортивній школі, майно якої належить бавовняно-паперовому комбінату (ХБК). А земля, на якій стоять об’єкти, належить місту, це комунальна власність. Якщо було б інакше – землю дітям передали б. Але яка подальша доля комбінату? Якщо його продаватимуть, то вже разом з виділеною спортивній школі земельною ділянкою.

–         Ми вирішили не спішити визначатися з цим питанням, краще у ньому розібратися, ніж нашвидкуруч проголосувати, виділивши землю нібито дітям, а у результаті залишитися і без стадіону, і без землі, – зауважує голова комісії.

Окремо піднялося питання створення робочої групи із взаємодії з ОСББ. На позачерговій сесії міськради департамент землекористування підняв питання виділення землі ОСББ за актом постійного користування. Зараз всі ОСББ можуть звернутися до міськради, зафіксувати за собою земельну ділянку і розпоряджатися нею за власним розсудом.

Деякі ОСББ звернулися до міськради з таким питанням: багатьом з них при видачі документів ставлять умову – надати технічний паспорт будинку. Річ у тім, що такі паспорти є не у всіх будинків, а зробити техпаспорт у БТІ на дев’ятиповерхівку може бути дуже вартісним.

Олена Мазур, як член «земельної» комісії, пропонує створити робочу групу, щоб контролювати ці питання, провести декілька ОСББ з допомогою комісії, аби оминути підводні камені і пришвидшити вирішення проблеми.

–           Насправді, ми намагаємося максимально швидко розглядати запити підприємств, що надають комунальні послуги, тому що питання не так у підприємствах, як у людях, яким надаються послуги. Якщо з якоїсь причини ми відмовляємо в оренді землі обленерго чи ПАТ “Херсонгаз”, це може мати наслідки для містян. Водночас, намагаємося не затягувати з розглядом прохань підприємців, приватних осіб, адже для кожної людини її питання важливе, – підсумовує Євген Троцький.

Окремо комісія торкнулася теми 260 виділених земельних ділянок учасникам АТО. Зараз передані у власність ділянки заросли травою і бур’янами, у тому числі амброзією. Власники цих ділянок мають подбати, щоб їхня територія була доглянутою.

Вам також може сподобатися

Відбувся обласний освітній форум «Співпраця громад області заради розвитку освіти Херсонщини»
Оголошення, що вийшло у газеті «Гривна-СВ» 24.06.2021

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X