Нагадуємо про відповідальність за спалювання сухої рослинності

Новини
👁 288

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах, птахів та тварин), забруднення повітря, погіршення якості ґрунту.

Самовільні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу!

Наразі діє Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».
Згідно з ним:

– забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил карається штрафом від 30 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до 3 років (ст. 241 Кримінального кодексу України);

– знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років (ст. 245 Кримінального кодексу України);

– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах карається штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (ст. 77 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Просимо громадськість та сільгосптоваровиробників суворо дотримуватись правил пожежної безпеки у весняно-літній період!

Вам також може сподобатися

Мінветеранів підготувало покрокову інструкцію щодо забезпечення житлом ветеранів та членів їхніх родин
Оголошено прийом заявок на участь у конкурсі обмінів молоддю України та Литви

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X