На відомій регаті у Польші зачитали листа від Ігоря Колихаєва

Новини
👁 319

У Польщі відбулась вітрильна регата імені Маріуша Заруського, яка 11 років проходила в Херсоні.

Цьогоріч через вторгнення Росії в Україну змагання відбулись неподалік польського міста Ґда́нськ — в невеличкому мальовничому курортному селищі Рева, у затоці Балтійського моря. У змаганнях взяли участь 25 яхт.

Маріуш Заруський

Ця регата — відповідь добра на зло, яке відбувається в Україні

— Ця подія є відповіддю добра на зло, яке відбувається в Україні, і на зло російської агресії, – наголосив доктор Кароль Навроцький, Голова Інституту національної пам’яті, під час відкриття регати. — Регату, яка кілька років проходила в Херсоні, перенесли до Реви. Це чіткий жест і символ того, що вільний світ об’єднався проти російської агресії. Сьогодні ми посилаємо жест підтримки та солідарності.

Ініціатором заходу став Міхал Пшисецький, радник гміни Косаково та співробітник Ґданського відділення Інституту національної пам’яті.

– Ми хочемо сьогодні символічно з’єднати Балтійське море з Чорним, – сказав Міхал Пшисецький під час відкриття регати. – Разом ми вирішили організувати регату в Польщі, в Реві, віддавши таким чином належне учасникам та організаторам Херсонської регати, а також зберігши традиції організації змагань, – додав він.

Організатори регати в Польщі — Інститут національної пам’яті та ґміна Косаково — також підкреслили, що віддають шану пам’яті піонера польського вітрильного та морського виховання, альпінізму та лижного спорту, бригадного генерала Війська Польського, капітана розвідувального вітрильника «Zawisza Czarny», який трагічно помер у Херсоні — в застінках в’язниці НКВС — 8 квітня 1941 року.

Могила Маріуша Заруського в Херсоні

– Генерал Заруський — військовий, письменник, президент Польської асоціації вітрильного спорту, воював у польсько-більшовицькій війні 1920 року, за що був нагороджений, та 1939 року під час Другої світової війни. Коли йому було 74 роки, він став мішенню Радянського Союзу. Заарештований НКВС, він зустрів свої останні дні у Херсоні. Переконаний, що сьогодні, як ніхто інший, він зрозумів би зло комуністичної системи, яка досі є загрозою для вільного світу і зараз атакує Україну, – додав Голова Інституту національної пам’яті.

Співорганізаторкою регати імені Генерала Маріуша Заруського стала Катажина Солєк — Генеральна консулка Республіки Польща в Одесі. Вона неодноразово була в Херсоні, зокрема під час заходів вшанування пам’яті Генерала Заруського. Пані Катажина також була на відкритті регати.

– Цей проект мав не лише вшанувати великого польського патріота, символічна могила якого знаходиться на херсонському кладовищі, але й популяризувати його життя та видатну діяльність. У цей особливий рік я хотіла би подякувати Голові Інституту національної пам’яті докторру Каролю Навроцькому за цю гарну ініціативу, завдяки якій ідею регати продовжено . Я сподіваюся і глибоко вірю, що наступного року ми, як господарі та організатори, зможемо запросити вас у вільне місто Херсон, на 13-ту регату імені Генерала Маріуша Зарусього, – розповіла Катажина Солєк.

Була на регаті і представниця Херсонської міської ради — Ольга Еверт. Від імені херсонців вона подякувала за організацію регати, а також за допомогу, яку Польща надає Україні в цей важкий історичний момент. Також Ольга Еверт зачитала листа від Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва, який він надіслав організаторам регати ще до того, як опинився у полоні російських окупантів. Наводимо частину цього листа:

«Народ Польщі пройшов свій складний шлях у відстоюванні власних демократичних цінностей. У складні часи завжди народжуються герої, загартовується суспільство та міцніє державність. Одним з таких героїчних постатей часів відновлення Польщі та непримиримої боротьби за її незалежність є постать бригадного генерала Маріуша Заруського.
Життя Маріуша Заруського тісно пов’язане з півднем України, де він, на жаль, і загинув у застінках НКВС, але його життя — жага до перетворень, сміливість та відданість Батьківщині — продовжують надихати наступні покоління.
Саме у цей час наша країна б’ється за свою незалежність, за право самостійно обирати свій шлях, ростити хліб та народжувати дітей, які будуть жити в сильній, демократичний, а головне — мирній Україні!
І цей шлях ми пройдемо разом з друзями та обов’язково переможемо!»

Кращі учасники регати отримали пам’ятні статуетки від представниці Херсонської міської ради Ольги Еверт. У свою чергу, Генеральна консулка Республіки Польща в Одесі Катажина Солєк була нагороджена Золотим Хрестом Товариства Пілсудського.

Паралельно зі спортивними емоціями було багато пляжних атракціонів. На освітньому стенді Інституту національної пам’яті підготували широкоформатні історичні ігри та конкурси з призами. Можна було взяти участь у мистецьких заняттях та майстер-класах із хендмейд, а також у іграх, пов’язаних з вітрильним спортом, у поєднанні з навчанням в’язати вузли. Завершився захід святковим концертом.

Вам також може сподобатися

У Херсонському державному університеті оголошено конкурс на отримання стипендій Президента України та Кабінету Міністрів
Як у Херсоні вивозять сміття 8 липня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X