На позачерговому пленарному засіданні міської ради депутати розглянуть питання встановлення земельного податку

Новини
👁 197

На позачерговому пленарному засіданні міської ради, яке відбудеться 18 червня, депутати розглянуть питання встановлення земельного податку на території Херсонської територіальної громади.

Про це йшлося на засіданні координаційної ради, яке відбулося під головуванням міського голови Ігоря Колихаєва.

Для земель сільськогосподарського призначення планують встановити орендну ставку на рівні 12 % від нормативної грошової оцінки земель (далі – НГО). Це стосується земель під ріллю, сіножаті та пасовища.

Як доповів директор департаменту містобудування, архітектури та земельних ресурсів Михайло Жаров, Херсонська територіальна громада має близько 20 тис. га земель сільськогосподарського призначення, більшість з яких знаходяться у користуванні або у власності. Та, все-таки, є землі в так званому «самозахваті» через які бюджет громади недоотримує кошти.

Задля виправлення ситуації, за дорученням Ігоря Колихаєва, планується провести інвентаризацію, після чого «самозахвачені» землі можна буде передавати в оренду, а отримані кошти використовувати для потреб громади.

Розмір земельного податку для гаражних кооперативів залишать на рівні минулих років (0,03 % НГО), міська влада вважає неприпустимим його збільшення, адже незахищені верстви населення, зокрема пенсіонери не зможуть його сплачувати.

З метою залучення інвестицій та створення привабливого інвестиційного клімату на сесію міськради винесуть питання встановлення податку на земельні ділянки для багатоквартирної забудови на рівні 3 % НГО, у разі невикористання землі для забудови подальша ставка земельного орендної плати становитиме 12% НГО.

Таке рішення було прийнято з метою стимулювання інвесторів  швидше здійснювати забудову нашого міста.

Загалом на пленарному засіданні депутати розглянуть 33 питання порядку денного.

Вам також може сподобатися

ОСББ з’ясовували: чи запустять в Херсоні ліфти?
Відбулось спеціальне об’єктове навчання у Дніпровському районі

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X