На форумі «Безпечні та спроможні громади майбутнього» анонсували нововведення та можливості для регіонів

Новини
👁 220

21 лютого в Києві відбувся Національний форум «Безпечні та спроможні громади майбутнього». Говорили про найзручнішу державу, сучасні сервіси, безбар’єрність, підвищення спроможності територіальних громад, заходи з контролю й безпеки, новітні системи та інструменти для ефективної роботи.

На порядку денному – питання щодо виконання рішення РНБО України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади». Нагадаємо, воно було введено в дію Указом Президента України від 29 квітня 2021 року №180/2021.

Також обговорювалися сучасні інструменти та ефективні рішення для розвитку громад, безпека в громадах, розбудова територіальної оборони.

Форум відвідали представники 160 громад України, взяли учать Народні депутати, керівники центральних органів влади. Херсонську міську раду представляла Ірина Ніколаєва, директорка Департаменту економіки та інвестицій.

Серед спікерів заходу – Секретар РНБО України Олексій Данілов, заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, голова Асоціації малих міст України, заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Павло Козирєв, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та інші доповідачі.

– Дуже важливо, що питання децентралізації піднято на рівень РНБО. Ми розуміємо, що в сучасній системі координат це – надзвичайно дієвий інструмент вирішення питань, наголосив Павло Козирєв. – З іншого боку, коли ми кажемо про національну стійкість, ми не можемо відокремити її від складових – це стійкість, отже спроможність громад. Чудово, що одну з панелей модерує директор Національного інституту стратегічних досліджень. Це запорука того, що ті питання, які ми обговорюємо, стануть частиною стратегічних документів нашої країни.  

Для розвитку громад із державного бюджету виділять майже 20 млрд грн

Такий обсяг інвестицій запланований на 2022 рік за різними програмами, розповів Кирил Тимошенко. Зокрема, проєкт «Велика термомодернізація» торкнеться кожної громади: заплановано модернізувати 6 тисяч будинків, що дозволить мешканцям заощадити до 60% на опаленні, державі – зменшити споживання газу на 437 млн кубометрів.

За програмою «Велике будівництво» на цей рік очікується ремонт чи будівництво 5500 тисяч км доріг державного значення, 1456 км – місцевого значення, 282 освітніх закладів, 68 медичних закладів, 339 спортивних об’єктів і 6 848 спортивних майданчиків по всій країні. В новій концепції реконструкції та будівництва лікарень – створення медичних містечок, в яких кожен громадянин зможе отримати комплексу допомогу.

Така кількість проєктів вимагає від державної та регіональної влади злагодженості та контролю за тим, як вони реалізуються

У кожній українській громаді мають з’явитися менеджери з цифрової трансформації, заявив Михайло Федоров. Він оголосив намір побудувати найзручнішу державу у світі. Для цього потрібно перевести в цифровий формат усі послуги, що надаються в країні, забезпечити охоплення якісним інтернетом усіх її найвіддаленіших куточків, навчити громадян комп’ютерної грамотності.

Олексій Данілов закликав голів ОТГ уніфікувати інформаційно-аналітичну програму «СОТА» для ефективнішого управління територіями:

– Зараз треба підводити все під єдину компоненту та уніфіковану систему координат. Нам би дуже хотілося, щоб ви чітко розуміли, що відбувається на території ваших громад. Ви є там господарями та власниками. Насамперед ви маєте чітко розуміти, чим володієте, починаючи з землі, стосовно якої на сьогодні є велике питання, щодо об’єктів приватної та державної власності, можливостей ведення бізнесу.

Секретар РНБО України підкреслив, що ці системи буде запроваджено.

– Взаємодія між громадами та центром стає якісно новою. Саме на такому діалозі наполягав Президент України Володимир Зеленський. І він вже дає свої результати, – резюмував Кирило Тимошенко.

Організатори форуму – Апарат Ради національної безпеки і оборони України та Асоціація малих міст України.

Вам також може сподобатися

У Херсоні писали онлайн-диктант кримськотатарською
На території всієї Херсонської громади проведуть велике прибирання

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X