На 101- му році життя зупинилося світле серце легендарної особистості Херсонщини – Параскевича Павла Кіндратовича

Новини
👁 287

На 101- му році життя зупинилося світле серце легендарної особистості Херсонщини, кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри української літератури ХДПІ (1977-1988), відмінника народної освіти УРСР, учасника бойових дій в Другій світовій війні, почесного професора ХДУ, почесного громадянина Херсона Параскевича Павла Кіндратовича.

Херсонський міський голова Ігор Колихаєв, депутати міської ради, виконавчий комітет та херсонська громада висловлюють щирі співчуття близьким Павла Кіндратовича з приводу невиправної втрати.

Світла пам’ять легендарній особистості Херсонщини.

Прощання з Параскевичем Павлом Кіндратовичем відбудеться 22 березня

о 13-00 годині в приміщенні ритуальної зали за адресою: вулиця Церковна, 16.

Параскевич Павло Кіндратович народився 30 червня 1921 року на Хмельниччині, де в селі Лапківці, у селянській родині, минуло його дитинство.

У роки Другої світової війни Павло Кіндратович воював у складі зенітно – артилерійського полку 1-го Українського фронту. Брав участь у визволенні Західної України, Закарпаття, Польщі, Словаччини, Чехії. Нагороджений орденами та медалями.

Після закінчення із відзнакою філологічного факультету Ужгородського державного університету працював учителем української мови та літератури у школах Ужгорода і Хмельницької області, а отримавши диплом аспіранта

у 1968 році, працював у Херсонському державному педагогічному інституті.

Протягом 11 років очолював кафедру української літератури. 35 років його життя пов’язане з нашим університетом. Написав чимало наукових праць, має потужний творчий доробок.

За значні заслуги в політичній, громадській, науковій, культурній і освітянській діяльності та розбудові незалежної України Павло Кіндратович відзначений найвищою громадською нагородою Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Вам також може сподобатися

Між Херсоном та Комишанами курсуватиме автобус
Херсонські учні можуть долучитись до занять центрів позашкільної освіти

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X