Місцева влада вирішила підтримати орендарів об’єктів комунальної власності громади

Новини
👁 575

У складний час місцева влада вирішила підтримати орендарів об’єктів комунальної власності громади.

Відповідно до законодавства України, що регулює відносини оренди комунального майна у період воєнного стану, для майна територіальних громад Уряд встановив лише два випадки, коли орендар звільняється від орендної плати автоматично (тобто без рішення орендодавця чи уповноваженого органу місцевого самоврядування).

Правило автоматичного звільнення від орендної плати застосовується тільки до договорів, орендарями у яких є: фізичні особи або фізичні особи-підприємці, призвані або прийняті на військову службу після 24.02.2022; а також будь-які особи, які використовують майно, розташоване в адміністративно-територіальних одиницях, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану. До 31.12.2022 до таких територій входила і територія нашої громади.

З 01.01.2023 на території нашої громади почали функціонувати зазначені реєстри, а отже орендна плата повинна нараховуватися без будь-яких пільг.

З метою збереження виробничого і трудового потенціалу міста розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації від 16.11.2023 № 682р за увесь 2023 рік звільнено від сплати за оренду комунального майна усіх орендарів за договорами, чинними станом на 24.02.2022. Єдиною умовою є відсутність заборгованості з орендної плати станом на 24.02.2022.

Звільнення від орендної плати 2023 року відбуватиметься на підставі заяви орендаря без укладання додаткової угоди.

А отже, орендарям об’єктів комунальної власності необхідно у термін до 31.12.2023 надіслати заяву про звільнення від сплати орендної плати за 2023 рік на офіційну електронну, поштову адресу орендодавця (Департаменту розвитку об’єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради) email: [email protected]. Телефон для довідок: 050 573 5611.

З 01.01.2024 орендна плата буде нараховуватися відповідно до договорів оренди. У разі неможливості використовувати орендоване майно, сплачувати орендну плату, неповернення до міста з міркувань безпеки, ви маєте можливість звернутися із заявою до орендодавця про розірвання договорів та звільнення орендованого майна із будь-якого міста.

Законодавством визначено, що договори оренди комунального майна в період воєнного стану можуть бути достроково припинені за заявою орендаря, поданою ним орендодавцю на адресу електронної пошти, зазначену в договорі оренди. Заява вважається належно поданою, якщо вона підписана уповноваженою особою орендаря, а її PDF-копія надіслана з електронної адреси орендаря, зазначеної в договорі оренди.

Підтримуймо один одного!
Будемо жити!

Вам також може сподобатися

Працівниками КП «Херсонміськсвітло» було виконано низку ремонтних робіт
17 листопада Херсонводоканал ліквідував 3 аварії на водопроводі

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X