Мінна безпека на деокупованих територіях: що важливо пам’ятати?

Новини
👁 222


Серед усіх звільнених територій найбільш замінованою наразі є Херсонщина. Нині там посилено працюють піротехніки. Однак для місцевого населення все ще залишається високий рівень мінних загроз.

Мінреінтеграції закликає українців не поспішати повертатися до своїх домівок. А також нагадує прості правила з мінної безпеки, які можуть урятувати життя.

⚡️Як відрізнити небезпечну територію?

▪️Якщо на ній ви бачите неживих тварин, упаковки чи ящики з-під снарядів і боєприпасів, пошкоджені або знищені авто чи будинки, шматки металу.

▪️Місцями підвищеного ризику замінування зазвичай є військові позиції, об’єкти критичної інфраструктури, адміністративні й інші будівлі, транспортні маршрути тощо.

▪️Переселенцям, які повертаються додому, варто пам’ятати: навіть за відсутності ознак замінування у двір або до будинку слід заходити дуже обережно. Спершу огляньте територію на наявність підозрілих предметів. Не поспішайте відчиняти двері.

▪️Заходити всередину будинку можна лише після того, як піротехніки ДСНС проведуть його повну перевірку – і зсередини, і з подвір’я. І дозволять зайти вам.

▪️Однак навіть після роботи фахівців будьте уважними й перевіряйте, куди ступаєте.

▪️Зайшовши всередину, також огляньте приміщення: небезпечними можуть бути килими, тумбочки, шафи, комоди, буфети. Пам’ятайте: за кожними дверцятами може бути небезпека! Якщо бодай щось викликає підозру, – не ризикуйте життям, телефонуйте на 101 або 102 та дочекайтеся саперів.

📲 Мінреінтеграції

Вам також може сподобатися

Термін передачі показів електролічильників за листопад подовжено до 10 грудня
Сьогодні Херсон хоронив і оплакував своїх героїв

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X