Мінімальна вартість пластикового пакету тепер становитиме 2 гривні

Новини
👁 237

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2021 року №1387 «Про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети» з 01 лютого 2022 року встановлено мінімальну роздрібну ціну за 1 пластиковий пакет у формі рукава з дном та відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, а саме:

  • без ручок та без бокових складок – 2,00 грн.
  • без ручок з боковими складками – 2,50 грн.
  • з ручками без бокових складок – 2,50 грн.
  • з ручками та з боковими складками – 3,00 грн.

Головне управління Держпродспоживслужби у Херсонській області нагадує:

в Україні з 10 грудня 2021 року почав діяти перший етап обмежень, передбачений в Законі України №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Головна мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. Закон передбачає заборону розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів;

2) тонких пластикових пакетів;

3) оксорозкладних пластикових пакетів.

Водночас заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети на яких нанесено відповідне маркування, а також на надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу.

Відповідно до Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» ціни на пластикові пакети встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Закону, розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Дані вимоги не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок) що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Вам також може сподобатися

Номерний знак автомобіля повинен бути чистий і достатньо освітлений, – наголошують патрульні
Херсонська ТЕЦ усунула недоліки після скарги херсонців

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X