Медична рада: про профілактику карантинних інфекцій і як працювали за договорами про надання медичних послуг

Новини
👁 81

6 травня у міській клінічній лікарні ім. Є.Є. Карабелеша відбулася Медична рада, на якій розглядалися два важливих питання: про стан захворюваності на гострі кишкові інфекції серед дорослого і дитячого населення Суворовського району за підсумками 2020 і 1-го кварталу поточного року і готовність лікарні до роботи у випадку виявлення хворого на карантинну інфекцію. Доповідала лікар-інфекціоніст дитячий дитячої поліклініки № 1 Людмила Жданова.

Людмила Жданова зауважила, що до особливо небезпечних інфекцій входять захворювання, які відрізняються особливою епідемічною небезпекою – здатні масово поширюватися серед населення у вигляді епідемій та пандемій, характеризуються тяжким перебігом захворювання, високою контагіозністю та високим ризиком летальності. До особливо небезпечних інфекцій віднесено 38 захворювань і найрозповсюдженішими є чума, холера, жовта лихоманка. На базі лікарні проводиться профілактична вакцинація проти жовтої лихоманки особам, які вирушають до епідемічно небезпечних країн. За перший квартал 2021 року щеплено 148 осіб, а за минулий рік – 246. З метою своєчасного виявлення захворювань холерою здійснюється епідеміологічний нагляд за хворими на гострі кишкові інфекції.

У першому кварталі цього року в підрозділах підприємства проведені тренувальні навчання з відпрацювання оперативних планів на випадок виявлення хворого/підозрілого на карантинну інфекцію, а також перевірено забезпеченість медичних працівників засобами індивідуального захисту згідно з нормами застосування.

Медичні працівники активно проводять санітарно-освітню роботу серед населення з питань профілактики гострих кишкових захворювань, карантинних інфекцій та COVID-19.

Далі до уваги присутніх на Раді було представлена тема «Про організацію роботи лікарні по виконанню договорів з Національною службою здоров’я України за новими пакетами, укладеними на 2021 рік. Доповідала заступник медичного директора Ольга Керецман.   Амбулаторно – поліклінічна служба в 2020 році надавала медичну допомогу по 13 пакетах: «Первинна медична допомога», «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах», «Стоматологічна допомога дорослим і дітям», «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», «Мамографія», «Езофагогастродуоденоскопія»,«Колоноскопія», «Супровід і лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», «Діагностика, лікування і супровід осіб з вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ)», «Медична реабілітація дорослих і дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату», «Медична реабілітація дорослих і дітей від трьох років з ураженням нервової  системи», «Мобільна поліативна медична допомога дорослим і дітям», «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Доповідачка підкреслила, що  робота по пакетах медичних послуг сприяє поверненню пацієнтів, які укладали договори на обслуговування з лікарями інших лікарень.

Серед пріоритетних послуг – мамографія грудних залоз, яка проводиться на базі Центру здорової родини на італійському мамографі  Viola та сучасному оцифрувачі. Протягом минулого року проведено 1495 обстежень, а за три місяці поточного – 652.

Також було повідомлено, що для кабінету езофагогастродуоденоскопії поліклініки №1 була закуплена ендоскопічна апаратура Evis Exera II Olympus CV-180 високого рівня, на якому проводяться гастро – та колоноскопічні обстеження. За чотири місяці виконано 549 оглядів.

 На Медраді йшла мова також і про діагностику, лікування  та  супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.

 Так, у лікарні забезпечено можливість добровільного безоплатного консультування та тестування на ВІЛ.  За 2020 рік безпосередньо в підрозділах лікарні проведено обстеження на ВІЛ методом ІФА 720 осіб,  проведено 1874 швидких тестів.  

Вам також може сподобатися

У міськраді затвердили маршрути руху транспорту з 9 по 14 травня
За минулу добу за коронавірус у Херсоні захворіло ще 125 людей

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X