“Люди – найцінніший ресурс”: міський голова Ігор Колихаєв про стратегію розвитку Херсона

Новини
👁 345

Розвиток міста – це сукупність соціально-економічних факторів, спрямованих на забезпечення комфортного життя містян. Будуть люди – буде місто, впевнений міський голова Херсона Ігор Колихаєв. Більше того, він вважає, що найдорожча цінність Херсона – його жителі. Саме тому в міськраді заручаються досвідом міжнародних експертів, українських колег і розробляють Стратегію розвитку міста Херсона.

Міський голова Ігор Колихаєв зустрівся з представниками Міжнародного республіканського інституту, аби обговорити співпрацю та визначитися з ключовими моментами взаємодії. Представники МРІ – керівник молодіжної програми МРІ в Україні Олександр Спутай, директор українського офісу Міжнародного республіканського інституту Майкл Дракмен, керівник програми для політичних партій МРІ В’ячеслав Ліпецький запевнили, що їхній досвід у співпраці з різними програмами інших міст України може бути корисним у розробці Стратегії розвитку міста Херсона. Міський голова Ігор Колихаєв зауважив, що розвиток, співпраця та діалог повинні бути не лише теоретичними, а й мати під собою практичне підґрунтя. Стосовно свого бачення розвитку Херсона міський голова зокрема сказав:

«У 1984 році Херсон за всіма економічними показниками посідав в Україні друге місце з економічного розвитку. На жаль, ми втратили ті досягнення. Нам потрібні нові. Ми хочемо створити й реалізувати нову стратегію, щоб місто було комфортним для містян. Бо, не втомлююся це повторювати, немає міста без людей. Будуть люди – буде місто. А щоб люди були, мають бути створені умови для їхнього комфортного життя. У нас в регіоні 3 ресурси: найперше – це люди. Другий ресурс – вода, і третій – земля.

Ми бачимо розвиток міста через залучення інвестицій. Це й розвиток туризму, який має 4 напрямки: медичний, крафтовий, гастрономічний і водний; це й залучення інвестицій шляхом переводу промислових зон під зони будівництва. Залучення нових університетів, які будуть виконувати програму розвитку державного замовлення на спеціалізацію, тобто, щоб студенти, які закінчують виші, залишалися в нашому регіоні. Наступна теза: Херсон – це зелене місто. Наша задача – відновити паркові зони. Не тільки заради екології повітря, а ще й заради екології  взаємовідносин. Люди, яким є куди вийти на прогулянку й отримати від цієї прогулянки задоволення, будуть більше спілкуватися, знайомитися, гуртуватися. Ми потребуємо спілкування очі в очі. Ніякі самі круті гаджети такого живого спілкування не забезпечать.

Наступне, це децентралізація. Ефективна децентралізація неможлива без економічної складової. Для того, щоб Херсон розвивався, потрібен статус вільної економічної зони, яка дасть можливість розвитку регіону. Ми працюємо – крок за кроком – над тим, щоб місто було економічно і культурно привабливим».

Наприкінці зустрічі гості запевнили – їм є що запропонувати Херсону, а секретар міської ради Галина Лугова нагадала про спільний проєкт, який зараз успішно реалізується в Херсоні – «Школа молодого політика».

Вам також може сподобатися

У Херсоні обговорюють майбутнє міста.
Ігор Колихаєв: «Проєкт реконструкції парку оцінюватимуть містяни»

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X