Країну, в якій діти читають собаці, коли поряд вибухи і йде війна, ніколи ніхто не переможе, – Марина Рудакова

Новини
👁 278

Херсонка Марина Рудакова декілька років тому започаткувала соціальний проєкт з елементами каністерапії, який допомагає дітям покращити техніку і якість читання.

Каністерапія (з латинської «canis» – «собака») – методика позитивного психосоціального й фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак.

Основна дійова особа проєкту – Кіміко Такара, собака породи акіта-іну, яка неодноразово ставала “Кращим представником породи в Україні”, взявши всі можливі чемпіонські титули й нагороди. А ще Кіміко Такара – сертифікований каністерапевт зі спеціалізацією “собака для читання”.

Перша спроба читань відбулась у бібліотеці №16, згодом пані Марину з її вихованкою запросили до “гончарівки”, де обладнали територію для читання: багато книжок, зручні меблі, можливість дітям самим обрати, як зручніше влаштуватися для спільних з Кіміко читань – чи то у кріслах-мішках, чи на підлозі. Проєкт “Кіміко Такара. Читаємо разом” набув популярності, діти, які боялися читати уголос, завдяки підтримці Кіміко ставали сміливішими. Згодом почали займатися з малечею, що має порушення зору, розлад аутичного спектра, синдром Дауна. Три роки успішної взаємодії, позитивних результатів й радості.

2022-й не мав бути іншим, все змінив агресивний напад військ РФ. Але ж як залишити дітей без читань з собакою, що має велике серце? Пані Марина у своєму дописі у фейсбук каже:

«В наших умовах кожен повинен робити те, що він може, що в його силах, і ми з Кіміко продовжуємо читати із дітками онлайн у хвилини затишшя й у хвилини, коли є хоч який зв‘язок. Пишаюся нашим містом, пишаюся кожним українцем, пишаюся нашими воїнами, які дають змогу хоч іноді виходити на зв‘язок із батьками й дітками й проводити читання для нашої малечі в такі скрутні часи. Пишаюся Кіміко, яка, не дивлячись на нестачу корму (домішую їй вже котячий), тільки но чує дитячий голос, умощується на своєму улюбленому диванчику й уважно слухає читання дитини. Розумієте, ніхто так не заспокоїть дитину й не вселить в ній впевненість, ніж наші тварини.І нам, людству, треба нарешті навчитись у наших тварин їхній мові – мові доброти, мові, якою “німі можуть говорити і яку глухі можуть навіть почути”.

Читання з Кіміко продовжуються, й пані Марина запрошує до них долучатися усіх охочих. Адже країну, в якій діти читають собаці, коли поряд вибухи і йде війна, ніколи ніхто не переможе!

Фото Марини Рудакової. Сторінка Кіміко Такара у Фейсбук: https://www.facebook.com/kimikoforeverRead

Вам також може сподобатися

Стоматполіклініка на Шуменському приймає пацієнтів з гострим болем
Стоматполіклініка ім. О. С. Лучанського приймає до 13-00

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X