Хроніки міста. Антонівка: 14 днів війни та доба на відновлення

Новини
👁 5K

14 днів тому селище Антонівка опинилося під обстрілом, 200 будинків мають різного ступеню пошкодження – десь зруйновані вщент, десь повилітали шибки. Загинуло шестеро антонівців. Перший загиблий був у себе на городі, коли туди влучив снаряд. Дехто потрапив під обстріл, перебуваючи в автівці, хтось – у будинку.

Люди хотіли виїхати й староста Антонівського округу Сергій Іващенко декілька днів поспіль відвозив їх до Херсона на своїй «легковужці». Згодом за сприяння першого заступника голови облради Єгора Устинова, автобусами КП «ХКТС» людей з під обстрілів вивозили в.о. заступника міськради Сергій Циганок та депутат міськради Тігран Мкртчян.

Евакуйованих антонівців розмістили у херсонських школах, хтось мав змогу тимчасово оселитися у друзів чи родичів. Зараз Сергій Іващенко разом з Дніпровською райрадою та міською радою опікується питанням житла для людей зруйнованих будинків. Тимчасово їх оселили в гуртожитках.

Частина антонівців залишилася в обстріляному селищі. Як каже староста, люди не хотіли кидати напризволяще своє господарство, адже у багатьох були домашні тварини. Оскільки через обстріли пошкодилися інженерні мережі, жителі Антонівки залишилися без газу, електроенергії, води й зв’язку. Налагодити електро-, газо- та водопостачання не було можливості, адже аварійні бригади мали виїжджати у зону бойових дій, й оскільки за подібних умов один ремонтник загинув, підприємства вирішили не ризикувати життям людей.

Питанням відновлення інженерних мереж в Антонівці опікувався міський голова Ігор Колихаєв та його заступники. За декілька днів перемовин з підприємствами-постачальниками, аварійні бригади у супроводі старости відправилися оглянути пошкодження. Згодом почалися відновлювальні роботи. Працівники «Херсонобленерго» частково налагодили електропостачання й у селище пішла вода. Оскільки 3 електроопори виявилися зруйнованими, пізніше їх замінять на нові. Робітники «Херсонгазу» також частково відновили газопостачання. Роботи тривають.

Боялися виїжджати в обстріляну Антонівку не лише «ремонтники», а й водії хлібозаводу. Сергій Іващенко домовився з керівництвом підприємства, тож йому й ще двом волонтерам надали автомобілі, відтак чоловіки самостійно привозили в Антонівку та Кіндійку хліб. Ігор Савченко, що наразі наглядає за кладовищами Антонівки й Кіндійки, надавав автомобілі для розвезення продуктів харчування, які для антонівців передавали підприємці. Гуманітарну допомогу почав надавати «Червоний хрест».

Окрім роботи із забезпечення людей продуктами харчування, староста у складі «Муніципальної варти», курував забезпеченням порядку на окрузі та охороною від мародерства. Навколо нього згуртувалися ще 14 добровольців. Доводилося виїжджати й вдень, й уночі, ловити місцевих, які «виносили» магазини. А ще саме вони вивозили «двохсотих». До моргу на Старостина Ігор Савченко доправив 9 наших військових й 10 мирних жителів.

«Зараз багато уваги приділяється Антонівці, а поміж тим, Кіндійка й Східний постраждали не менше, й так само знаходяться без комунікацій. У мене самий великий округ й він значно постраждав, тож роботи не початий край. Впевнений, що за допомогою нашого міського голови, органів виконавчої влади, Дніпровської райради й відповідального ставлення самих людей ми зі всім впораємося», – каже староста Антонівського старостинського округу.

Подібна ситуація й в інших населених пунктах Херсонської міської територіальної громади. Ігор Колихаєв обіцяє – все відновимо! Зараз не має змоги й не вистачає рук. За першої можливості почнуться відновлювальні роботи й в інших населених пунктах, що постраждали від військової агресії. Все буде Україна! 🇺🇦

Вам також може сподобатися

Херсонський Водоканал просить містян сплачувати за послуги
Як ходитиме комунальний транспорт у Херсоні 10 березня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X