“Херсонводоканал” інформує про ситуацію на аварійних колекторах у Таврійському мікрорайоні та на ХБК

Новини
👁 156

Сильні зливи на початку липня цього року стали причиною аварій на двох  каналізаційних колекторах міста.

5 липня  о шостій годині припинилось надходження стічних вод на КНС-5 і   черговий персонал виявив провал ґрунту та вилив стоків по трасі колектора діаметром 800 мм.  Обстеженням було встановлено, що причина провалу на території КНС-5 – руйнування склепіння залізобетонних труб колектора №16 на глибині 8 м. Ситуація, що склалася, загрожувала екологічною катастрофою з виливом неочищених стоків в обсязі близько 5 тис.куб.м на добу, оскільки по зруйнованому колектору на КНС-5 надходять стічні води від усіх Таврійських мікрорайонів міста з населенням близько 75 тис. людей. Працівники механічного та електричного цеху оперативно змонтували та під’єднали відкачуючі засоби з тимчасовим обвідним трубопроводом, які дозволили перекачувати стоки в обхід пошкодженої ділянки колектора. 6 липня на колекторі був зафіксований новий провал.

13 липня руйнування склепіння залізобетонних труб сталося на колекторі по вул. Чорноморській в районі будинку №22, 14 липня був зафіксований повторний обвал ґрунту. Колектор по вул. Чорноморській транспортує стічні води від 70 багатоквартирних будинків мікрорайону ХБК на  КНС-1. Для зменшення обсягів виливу стічних вод тимчасово відключили від водопостачання частину житлових будинків, підключених до колектору. Терміново забезпечили відведення стічних вод за тимчасовою схемою. Протоколами засідань міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ситуації на обох колекторах визнані надзвичайними та такими, що потребують негайного вирішення.

Ситуація станом на початок серпня:

По колектору в районі КНС-5 розроблений проєкт ліквідації наслідків аварії, який передбачає санацію зруйнованої ділянки та заміну засувки на нову, діаметром 600 мм. Виконана експертиза проєкту, отримані необхідні дозвільні документи та укладені відповідні договори. Виконані підготовчі роботи. З 9 серпня підрядник планує приступити до виконання робіт. Фінансування робіт передбачено коштом ремонтного фонду Водоканалу.

 По колектору по вул. Чорноморській визначені необхідні обсяги виконання першочергових робіт – санація найбільш аварійної ділянки довжиною 0,6 км.  Підготований необхідний пакет документів для фінансування робіт з резервного фонду міського бюджету. Триває процес узгодження документів міською радою.

Вам також може сподобатися

Заступник голови Оксана Рукавішнікова звітує щодо роботи з 2 по 6 серпня
У Херсоні підбили підсумки дворічної діяльності проєкту Місцевого партнерства зайнятості

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X