Херсонців закликають ревакцинуватись від правця

Новини
👁 953

Заклик розмістило Міністерство охорони здоров’я України.

Військові умови із обмеженим доступом до проточної води і засобів гігієни, а також із підвищеним ризиком поранень є ідеальним середовищем для виникнення правця. Це – інфекційна хвороба, яку викликають бактерії Clostridium tetani. Вони живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Інфікування правцем може відбуватися при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами. Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Смертність від нього сягає 70%. Єдиний надійний захист — щеплення.

◾Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, імунізація від правця (а з ним – і від дифтерії у складі комбінованої вакцини) здійснюється у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Імунітет не зберігається все життя, ревакцинація потрібна у 26, 36, 46, 56 і далі – кожні десять років.

◾Перевірте свій вакцинальний статус. Якщо минуло понад 10 років з останнього щеплення проти правця, обов’язково зверніться до найближчої амбулаторії або до медичного працівника в центрі розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Вакцини від дифтерії і правця в державних закладах охорони здоров’я безоплатні.Потурбуйтеся про власний захист! Зробить щеплення проти правця!

Вам також може сподобатися

Учора до поліклінік лікарні ім.Є. Є. Карабелеша звернулось 760 пацієнтів
Херсон забезпечений цілодобовими послугами водопостачання та водовідведення

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X