Херсонці візьмуть участь у фіналі Всеукраїнського проєкту “Молодь дебатує”

КультураНовини
👁 202

25 квітня відбудеться фінал Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує». Школярі, які перемогли у міських та міжрегіональних етапах дебатів, змагатимуться за перемогу в освітньому проєкті за європейською методикою.

Цього року у фіналі конкурсу учні обговорять надзвичайно актуальні теми, які турбують молодь в Україні:

·Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до онлайн-навчання? 

·Чи варто запровадити обов’язковий паспорт вакцинації? 

Щороку у проєкті беруть участь 70 шкіл в 20 регіонах України. До півфіналу 2020-2021 року увійшли школярі з Житомира, Чудніва, Вінниці, Чернігова, Херсона, Тернополя, Южноукраїнська, Білозерського, Торецька, Конотопа, Кривого Рогу, Хмельницького та Запоріжжя.

Цього року у півфіналі конкурсу одразу дві учениці з Херсону:  Євгенія Подурець, учениця 11 класу Херсонської спеціалізована школи №30 та Марія Педь, учениця 11 класу Херсонського академічного ліцею імені О. В. Мішукова.

«Наша школа бере участь в проекті вже третій рік, це другий раз коли Євгенія виходить в півфінал. Вона є цілеспрямованою і творча натура, вміє самостійно працювати з інформацією, підбирати аргументи і вибудовувати свою лінію захисту на позиції “PRO” або “CОNTRA”. Мені дуже приємно, що наші погляди збігаються і вона завжди прислухається до рекомендацій, вона активно готує собі заміну в даному проекті для нашої школи, працює з новими учасниками і ділиться своїми напрацюваннями та маленькими секретами», – розповідає викладач  школи №30 Тетяна Бірюкова. 

Про проєкт:

Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати  іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських взяли участь в проєкті.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.

Про фінал проєкту «Молодь дебатує»:

25 квітня о 12.00 відбудеться фінал конкурсу на якому зустрінуться 4 фіналісти. 

Напередодні, 24 квітня відбудеться півфінал проходитиме у два етапи: 

І етап (2 гри паралельно) – початок о 12.00

II етап (2 гри паралельно) – початок о 14.00

Через карантинні обмеження фінал змагань вперше відбудеться онлайн та танслюватиметься на сторінці проєкту

Вам також може сподобатися

22 квітня – продовження сесії міської ради
МЕР ХЕРСОНА КОЛИХАЄВ: “Вождя мають знати в обличчя. Без команди мер нічого не вартий”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X