Херсонці мають отримати альтернативу централізованому опаленню

Новини
👁 548

11 серпня відбулось позачергове засідання виконавчого комітету Херсонської міської ради під головуванням міського голови Ігоря Колихаєва.

Порядок денний складався із трьох питань.

Так, члени виконкому заслухали результати аудиту на комунальному підприємстві «Херсонтеплоенерго». Там виявили численні порушення.

Наприклад, досі не введені в експлуатацію 5 котелень і центральний теплопункт. Хоча підрядник мав виконати роботи усього за 10 місяців. Замість стягнення пені за затягування строків, колишнє керівництво комунального підприємства подовжило строк виконання робіт до 32 місяців. Вартість робіт склала 2,3 млн євро або 73 мільйони гривень. А борги за нові котли складають більше 38 млн гривень.

Нагадаємо, підприємству “Херсонтеплоенерго” три роки тому була надана кредитна лінія Світового банку у $22 млн, цільове призначення якої – поліпшення якості обслуговування абонентів, збільшення енергоефективності, і поліпшення екологічних параметрів роботи. Кредити взяті під 2,1% річних до 2033 року під гарантії уряду України, тобто, без прийняття банком у заставу майна комунального підприємства.

– Ситуація на «Херсонтеплоенерго» наразі критична. Чому місто зараз обслуговує борги цього підприємства? Бо інакше у нас буде «чорна» історія з міжнародними банками та міжнародними інституціями, з якими ми хочемо у подальшому співпрацювати. Який вихід? На Херсонщині першим, хто повністю відмовився від централізованого опалення, був Берислав, потім була Нова Каховка. Херсон пасе задніх з двох причин: саботаж або хтось відстоює певні інтереси. Як нам розрахуватись із боргами перед Світовим банком? Продати все, що у нас є. Ніхто не буде заводити місто в жодну кабалу. Але перед цим надати херсонцям альтернативу – встановлення опалювальних котлів для кожного будинку. Але лише за умови, що будинок повністю розрахувався з боргами за воду та тепло. Іншого виходу я не бачу. – зазначив міський голова Ігор Колихаєв.

Також під час засідання виконкому заступник міського голови Володимир Пепель озвучив присутнім, що вже до кінця цього тижня або на початку наступного будуть надані розрахунки щодо розміру тарифу на послуги теплопостачання. А до середини вересня тариф має бути затверджений.

Члени виконкому своїми голосами підтримали надання поворотної фінансової допомоги МКП «Херсонтеплоенерго» у розмірі 11,6 млн гривень на погашення заборгованості за спожиту електроенергію.

Також проголосували за збільшення фінансування на 3,3 млн гривень на капітальний ремонт елементів спортивної інфраструктури в парку «Херсонська фортеця» та дитячого майданчика с сквері Шевченка.

Розглянули члени виконкому і зміни до бюджету Херсонської міської територіальної громади на 2021 рік. Так, 51 мільйон гривень планують спрямувати на підтримку підприємств «Херсонтеплоенерго» та «Херсонелектротранс», на боротьбу з амброзією, прибирання вулиць, ремонт спортивних майданчиків і доріг, на святкові заходи до Дня міста тощо.

І затвердили План роботи Інспекції з контролю за благоустроєм Херсонської міської ради на 2021 рік.

Трансляцію засідання виконкому можна подивитись за посиланням.

Вам також може сподобатися

Депутати Херсонської міськради збільшили фінансування ремонту доріг
Депутати підтримали виділення коштів на ремонти доріг, ліфтів і спортивних майданчиків

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X