Херсонські стейкхолдери відвідали Миколаївський Центр Барнахус 

Новини
👁 184

Символічно, що у день захисту дітей Херсонські стейкхолдери відвідали Миколаївський Центр Барнахус – унікальний заклад для роботи з дітьми, які зазнали насильства або стали його свідками.
Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу.
У такому центрі відбувається опитування постраждалих дітей за спеціальною методикою та в дружньому середовищі, що мінімізує травматизацію дитини. А запис опитування може використовуватися потім у суді, без повторного опитування.

Діяльність центрів Барнахус передбачає:
✔️ надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної інших видів допомоги і послуг дітям-потерпілим та свідкам насильства,
✔️ здійснення кримінального провадження відповідно до потреб дітей, які постраждали або стали свідками, щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством, у дружньому середовищі, яке знижуватиме рівень занепокоєння, запобігатиме психологічній травматизації та сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.


Ключова роль центру полягає в координації паралельних кримінальних справ, пов’язаних із благополуччям дитини. Завдяки йому формується особлива правова система, що відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства. При цьому враховується принцип, що потреби дітей у таких випадках повністю відрізняються від потреб дорослих, які опинилися в подібній ситуації.
Поява такого закладу в Херсоні сьогодні є дуже актуальною. Адже останні події суттєво вплинули на суспільство і виявлення випадків вчинення насильства відносно дітей почастішали.

Наразі центри за моделлю Барнахус уже працюють у Миколаївській, Вінницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях, завдяки Міжнародному благодійному фонду «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки UNICEF Ukraine.

Звісно, попереду ще багато роботи, але дуже тішить, що не дивлячись на війну, тяжкі наслідки окупаційного періоду, недостатні економічні потужності територіальної громади та інші проблеми, ми, разом з нашими партнерами зможемо втілити такі проєкти в життя.

Щира подяка директорці Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вірі Гончарук за те, що приділила час та поділилася досвідом щодо створення та функціонування центру Барнахус.
У зустрічі взяли участь: генеральний директор Комунального некомерційного підприємства “Херсонська міська клінічна Лікарня ім. А. і О. Тропіних МНКП Леонід Ремига, начальниця відділу з протидії та запобіганню домашньому насильству, керівниця притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Краска, представник БТ «Центр суспільних програм» Станіслав Коваленко.

Вам також може сподобатися

Технічну допомогу від агенства США з міжнародного розвитку передано КП “Херсонтеплоенерго”
Тривають роботи з вивозу сміття та прибирання прибудинкових територій

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X