Херсонська бібліотека планує створити «Музей херсонського опору»

Новини
👁 204

На минулому тижні у Херсоні відновила роботу Центральна бібліотека для дітей Херсонської централізованої бібліотечної системи.

Книгозбірня не працювала з весни 2022 року, адже після окупації міста робота українських закладів культури стала неможливою.

Нагадаємо, що наша бібліотека була створена ще в 1948 році. Тоді це був один з перших подібних закладів для дітей в Херсоні. В 1982 році, після об’єднання бібліотек міста у Херсонську централізовану бібліотечну систему, вона отримала сучасну назву та стала провідним методичним центром шкільних і спеціалізованих дитячих бібліотек.

А свій 50-річний ювілей у жовтні 1998 року бібліотека зустріла в новому двоповерховому будинку з красиво оформленими абонементами та читальними залами, залою для проведення масових заходів, затишними кімнатами для дозвілля. Упродовж наступних десятиліть бібліотека активно розвивалася і розширювала коло послуг…

Але настала війна…

Зараз бібліотекарі беруться відновити “Центральну дитячу”. На жаль, чимало співробітників вимушено залишили Херсон.

Ще триває оцінювання завданого окупантами збитку (бібліотека, зокрема, втратила нову техніку), триває прибирання й облаштування колись затишних бібліотечних залів (окупаційна адміністрація плюндрувала їх, намагаючись створити картинку роботи “російської” бібліотеки).

Але у новий час працівники закладу хочуть перетворити книгозбірню в потужний культурно-просвітницький центр Херсона.

Зокрема, готується до запуску онлайн-лекторій, де розповідатимуть про маловідомі та замовчувані сторінки історії нашого міста…

Окрім того, заплановано створити “Музей херсонського опору”. Бібліотекарі хочуть зібрати повноцінну виставку і сховище матеріалів, присвячених обороні міста, долям його мешканців у похмурі дні окупації. А найперше — незламному духові херсонців, які не злякалися ворога і не скорилися йому.

І вже є перші дарунки городян. Світлини й спогади, страшні свідчення російських обстрілів: кулі та осколки (на фото).

Тож кожен може долучитися до створення бібліотечного музею!

Ви хотіли би поділитися своїми спогадами про війну, яка торкнулася вас особисто? Бібліотекарі залюбки запишуть їх в аудіо чи відеоформаті.

Маєте “артефакти доби”?  У бібліотеці вони стануть експонатами!

Приєднуйтесь до доброї справи!

Вам також може сподобатися

Внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Правда про ту війну
Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення в Україні 9 травня Дня Європи

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X