Херсонкам про рак молочної залози

Новини
👁 585

На сьогоднішній день кожна десята жінка зіштовхується з онкологічною хворобою – раком грудей. На жаль, хвороба молочної залози прогресує, і жінки все частіше змушені боротися зі страшним діагнозом. Ця проблема в Україні, як і в усьому світі, вийшла на одну з лідируючих позицій серед всіх онкологічних захворювань. Щогодини від раку молочної залози в країні вмирає одна жінка.

Яка ситуація з цим захворюванням в Херсонській області і як можна вберегти від нього себе і своїх близьких?

Тільки за 9 місяців 2021 року по Херсонській області виявлено 291 випадків захворювання на рак  молочної  залози, що становить 53 відсотки на 100 тис. населення. По м. Херсону – 124 особи,  по Суворовському району – 35 випадків,  що становить більше 60 відсотків на 100 тис. населення, з них – 5 випадків  на пізніх  стадіях. У порівнянні з відповідним періодом минулого року ці цифри зросли.  

Безумовно, для кожної пацієнтки почути слово «рак», та ще й молочної залози – це трагедія. Але на сьогоднішній день проводиться близько 60 відсотків операцій, при яких зберігається молочна залоза.

Виникає питання: що найбільше лякає жінку при виявленні пухлини? В першу чергу це – втрата молочної залози, а потім вже питання, пов’язані з хіміотерапією, променевою терапією, втратою волосся і т.і. Тому, чим раніше жінка звернеться до фахівця, тим менше ймовірність, що вона втратить груди і необхідно буде вживати агресивних методів лікування.

Часто, повідомляють у лікарні ім.Є.Є.Карабелеша, приходять жінки, які самі виявили пухлину,  а це говорить про те, що орган вражений нею вже більше двох-трьох років. Крім того, пацієнтка завжди орієнтується на розмір пухлини, а при злоякісних новоутвореннях це немає особливого значення. Іноді пухлина кілька міліметрів, а вже є віддалені метастази; іноді – значно більших розмірів, а метастазів немає і тому так важливо, не маючи діагнозу, знати про проблему якомога більше.

Крім періодичного самообстеження, жінка повинна регулярно відвідувати лікаря мамолога (не рідше одного разу в 1 рік), а також проходити ультразвукове обстеження (жінкам з 25 до 40 років – не рідше 1 разу на 12 місяців, після 40 – не рідше 1 разу на рік в проміжках між проведенням мамографії, яку рекомендується проходити щорічно або 1 раз на 2 роки).

Молочна залоза знаходиться під контролем 60 гормонів і залежить від роботи жіночих органів, щитовидної залози, печінки, підшлункової залози, нервової системи і навіть, здавалося б, такої НЕ гормональної частини тіла, як хребет – оскільки саме від хребта до молочної залози відходять судини і нервові закінчення, їх защімлення «солями» (при остеохондрозі) може привести до захворювання молочної залози. Тому дуже важливо, крім мамолога, регулярно відвідувати ще і гінеколога (кожні півроку – в обов’язковому порядку), ендокринолога, здавати необхідний перелік аналізів та стежити за здоров’ям своєї нервової системи.

Сьогодні в розвинених країнах в 98 відсотках випадків рак молочної залози виліковують, якщо він виявлений на ранній стадії, і більше 80 – виліковують незалежно від стадії. Така ефективність досягається завдяки комплексному підходу до діагностики та лікування раку молочної залози в мамологічних центрах, завдання яких – це перш за все в комплексному підході до лікування захворювань молочної залози. А для того, щоб лікування було ефективним, необхідно виконання ряду вимог.

Це і сучасне обладнання, і наявність команди високопрофесійних лікарів різного профілю.

 Від цього залежить планування онкологічних і реконструктивних етапів з метою відновлення молочної залози.

У Херсоні це питання ще на стадії розгляду, але в Київському онкоценрі на базі ЛІСОД широко і успішно застосовуються варіанти реконструкції молочної залози. Серед останніх інновацій в лікуванні раку молочної залози, вже доступних українським пацієнтам, – інтраопераційна променева терапія (опромінення під час операції), яка знижує негативні наслідки для здоров’я жінки, мінімізуючи вплив на здорові тканини, і дозволяє скоротити  тривалість курсу післяопераційної променевої терапіі. Останнє  слово у світовій онкології раку молочної залози – генний тест Онкотип-Dx також тепер доступний в Україні. За результатами цього тесту можна прогнозувати ймовірність рецидиву захворювання і те, наскільки ефективним буде хіміотерапевтичне  лікування. Для пацієнтки це означає, що тепер буде відома відповідь її організму на лікування, і підібрано воно буде з урахуванням її індивідуальних особливостей.

У рамках Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози редакцією програми «Український вимір» ініційований спецпроект, мета якого звернути ще раз увагу жінок на те, що раннє виявлення раку – запорука його повного вилікування. Це повинна почути кожна мешканка Херсона.

Вам також може сподобатися

Земельна комісія підтримала створення «Херсонського некрополя»
Ухвала Херсонського окружного адміністративного суду від 13.10.2021 по справі № 540/5735/21

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X