Херсон відвідали представники Посольства США в Україні

Новини
👁 275

Секретар міської ради Галина Лугова, виконуючий обов’язки заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Роман Головня, начальник управління економічної політики департаменту економіки та інвестицій міської ради Олена Ярига зустрілися з представниками Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні: радником з політичних питань Девідом Ґеренбеком, радником з питань прав людини Патриком Кнаппом, щоб обговорити питання внутрішньо переміщених осіб, зокрема кримських татар, а також безпеки та захисту  громадянського суспільства.

На початку зустрічі сторони привітали один одного і Галина Лугова розповіла їм про ситуацію із внутрішньо переміщеними особами у місті Херсон. Вона повідомила, що на сьогоднішній день 1058 сімей отримали допомогу в забезпечені житлом та отримали компенсацію витрат за комунальні послуги.

Також вона зазначила, що однією з проблем цього питання залишається забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом: «На сьогодні до управління розвитку житла, розподілу та приватизації Херсонської міської ради подано 19 заяв від внутрішньо перемішених осіб. Для вирішення проблеми міська рада активно працює над проведенням інвентаризації житла у місті, вільні помешкання першочергово передаються для проживання  внутрішньо переміщених осіб».

За її словами, однією з умов надання державної субвенції на придбання житла внутрішньо переміщеним особам місцевим бюджетам є умова співфінансування. Розмір частки співфінансування становить 30%, та хоч це і завеликі кошти для бюджету Херсонської об’єднаної територіальної громади, міська рада уже співпрацює з Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питання участі у державній програмі.

Вона доповнила, що у червні 2021 року, в ході офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки, між урядами двох країн підписано Рамкову Угоду про співробітництво у сфері будівництва житла для кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України. Для такого будівництва обраний квартал площею 5,84 га у Таврійському мікрорайоні. У ньому планують збудувати житло для 1141 особи.

Турецька сторона готова взяти фінансову участь у будівництві 200 квартир.

Девід Ґеренбек зазначив: «В Україні я перебуваю майже рік та, на жаль, через обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу я не мав можливості подорожувати країною, тому сьогоднішній візит до міста Херсон – моя перша офіційна поїздка. Мені дуже цікава динаміка відносин з людьми із Криму. Сполучені Штати Америки підтримують суверенітет та незалежність України і ми дуже стурбовані ставленням Російської Федерації до людей, які знаходяться на території Кримського півострова», – зазначив він та  доповнив: «Ми маємо на меті дізнатися про вплив окупації півострова на місто Херсон та як проходять у ньому процеси децентралізації».

Галина Лугова розповіла про те, які етапи децентралізації наразі відбуваються у Херсонській об’єднаній територіальній громаді та зазначила: «Процеси реформування відбуваються по всій Україні і наше місто не є винятком. Херсон – унікальне місце, воно знаходиться у області, яка має вихід до двох морів: Чорного та Азовського, має гарні ліси та річку Дніпро, багаті чорноземи».

Тому пріоритетними напрямками розвитку для міста є туризм і сільське господарство, у ракурсі експорту сільськогосподарської продукції, як вважає міський голова Ігор Колихаєв, додала Галина Лугова.

Щодо впливу окупації Кримського півострова на регіон доповів в.о заступника міського голови Роман Головня: «Херсонська область та безпосередньо Херсон постраждали від окупації перш за все економічно, адже частина економіки була сконцентрована на  туристичному бізнесі з Кримом. Це і транспорт, і продукти харчування, тож після окупації відбувся економічний спад. Говорячи сьогодні про реінтеграцію, перш за все, ми звертаємо увагу, що вона повинна відбуватися через економічне зростання, бо багато мешканців Криму продовжують приїжджати до регіонів України і перебуваючи на материковій частині України вони мають бачити високий рівень життя та комфортні умови проживання. Ми маємо їм показати, що існує рух у напрямку розвитку та маємо піклуватися про внутрішньо переміщених осіб. І тому кожен приїзд іноземних гостей ми сприймаємо як додаткову можливість для реалізації озвучених планів».

Роман Головня звернувся до представників Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні із проханням сприяти у залученні іноземних компаній до співпраці з містом, адже Херсонщина має великий економічний потенціал.

«Я вважаю важливим створення українським урядом Кримської платформи, що привертає увагу до проблем Криму. Треба посилати меседж кримчанам про те, що Україна вважає їх своїми громадянами, підтримує їх і готова їм допомагати. На жаль, ми знаємо, що життя таких людей є нелегким, і ми робимо все для його покращення»,-  повідомив Девід Ґеренбек.

Також на зустрічі мова йшла і про роботу Херсонського морського порту в контексті впливу на нього Російської Федерації. Було повідомлено, що порт знаходиться під повним контролем України.

«Ми нещодавно проводили військові навчання в Україні, наші кораблі були в місті Одесі. Таким чином ми показуємо усьому світові, що Сполучені Штати Америки підтримують Україну», – резюмував Девід Ґеренбек.

Вам також може сподобатися

Поточний ремонт доріг розпочали. На черзі капітальний
“Комунальна” комісія розглянула 38 питань, які пропонуються до порядку денного сесії

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X