Херсон у 2024 році може стати кінематографічною Меккою Європи

Новини
👁 209

Сьогодні, 9 вересня, секретар Херсонської міської ради Галина Лугова разом із заступником голови Херсонської обласної адміністрації Андрієм Шибаєвим, головою Херсонської обласної ради Олександром Самойленком зустрічали віце–президента Міжнародного союзу непрофесійного і незалежного кіно UNICA Анджея Бжездєцкого та організаторів українського кінофестивалю «Кінокімерія».

Зустріч пройшла у форматі круглого столу, на якому обговорювали основні питання щодо можливості організації та проведення у 2024 році на території Херсонської області Міжнародного фестивалю непрофесійного і незалежного кіно UNICA.

Гостей зустрічали з радістю, Галина Лугова зазначила, що Херсонський міський голова Ігор Колихаєв підтримує проведення у місті фестивалів, форумів як культурної основи. Вона зауважила: «Міська рада готова до співпраці ще вчора, тож з нашого боку проблем в організаційних моментах не буде. Радо вітаємо вас у Херсоні та сподіваємося на плідну співпрацю».

Міжнародний союз кіно UNICA – член Міжнародної ради Кіно, Телебачення та Аудіовізуальних комунікацій при ЮНЕСКО, Член Міжнародної ради з питань кіно, телебачення та аудіовізуальних комунікацій ЮНЕСКО. Союз UNICA створений у 1931 році і кожен рік (крім років Другої Світової війни та часів відбудови Європи), він проводить Міжнародні кінофестивалі непрофесійного та незалежного кіно у різних країнах світу. UNICA об′єднує асоціації, спілки, кіноклуби кіноаматорів 35 країн світу (Європа, Америка, Азія і Африка). Починаючи з 2009 року. членом UNICA від України є Громадська організація «Фестиваль «Кінокімерія».

Один із організаторів українського фестивалю аматорського кіно Владислав Таранюк розповів, що коли програми українського Фестивалю «Кінокімерія» на Міжнародному Фестивалі UNICA почали здобувати гран-прі, медалі, а програма була визнана кращою серед 35 країн Європи, виникла ідея проведення Міжнародного фестивалю UNICA в Україні.

Тож, саме на базі українського Фестивалю «Кінокімерія» і планують проведення Міжнародного фестивалю непрофесійного і незалежного кіно UNICA у Херсоні.

Начальник управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська резюмувала зустріч, зазначивши, що Херсон давно чекав на цей фестиваль і має на ньому багато друзів: «Представник України на Міжнародному фестивалі UNICA, наша «Кінокімерія», привезла нам не одну перемогу в різних номінаціях. Херсонщина має велику кількість своїх талановитих аматорів, і нам приємно, що Херсон у 2024 році стане кінематографічною Меккою Європи».

Вам також може сподобатися

Інформація стосовно роботи громадського транспорту після заходів у вечірній час, зокрема “Мельпомени Таврії”
В Дніпровському районі Херсона тривають заходи із санітарного прибирання

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X