Херсон переходить на сучасні види рекламних конструкцій

Новини
👁 429

Учора в соціальних мережах вибухнув вир критики щодо встановлення рекламної конструкції у Таврійському мікрорайоні, на території Каховської площі, відомої херсонцям як район «трьох штиків». Мешканці зазначеного району довгий час потерпають від величезної кількості рекламних конструкцій, які мають неналежний зовнішній вигляд. Не дивно, що встановлення нової рекламної конструкції обурює херсонців.

Отримавши повідомлення від мешканців району, міська влада відреагувала миттєво. За дорученням міського голови Ігоря Колихаєва, того ж дня власника рекламної конструкції зобов’язали здійснити її демонтаж, адже встановлювалася вона дійсно без отримання всього переліку дозволів і погоджень.

З цього питання ми поспілкувалися з начальницею управління маркетингу міста та туризму Наталією Литвиненко та директором агентства зовнішньої реклами ТОВ «Світ Інформ» Костянтином Якушевським, компанія якого власне і встановлювала рекламну конструкцію на вище вказаному місці.

Як зазначає Наталя Литвиненко, шлях до фізичного встановлення будь-якого виду зовнішньої реклами досить довгий. Зазначеним рекламним агентством наразі отриманий пріоритет на встановлення рекламної конструкції у зазначеному місці. Рішення про надання пріоритету було прийнято постійною депутатською комісією з питань архітектури, містобудування, естетики, реклами та охорони навколишнього середовища, враховуючи відсутність заборгованості у підприємства-заявника зі сплати оренди та заявкою на вставлення сучасного виду конструкції – LED- екрану.

«Пріоритет – це документ, який дозволяє збирати усі погоджувальні документи для отримання дозволу на тимчасове користування відповідною земельною ділянкою. З моменту його отримання підприємець починає сплачувати кошти до міського бюджету», – пояснює Наталя Литвиненко.

На момент встановлення рекламного об’єкту  власник отримав погодження поліції, МКП «Херсонводоканал» та КП «Херсонміськсвітло».

Крім вище зазначених погоджень, треба мати ще ряд дозволів, зокрема і погодження головного архітектора міста, а остаточним погоджувальним документом є рішення виконавчого комітету.

Тобто, агентство зовнішньої реклами ТОВ «Світ Інформ» поспішило встановити рекламну конструкцію без отримання усіх необхідних дозволів. Директор агентства Костянтин Якушевський визнає діяльність зі встановлення конструкції передчасною, та пояснює причини, з яких конструкцію встановили: «Наша компанія одна із перших відгукнулася на заклик міської ради скоротити кількість рекламних конструкцій, їх оновлення та осучаснення. Наразі ми поступово здійснюємо заміну рекламних конструкцій типу білборд на сучасні LED-екрани. Протягом поточного року нами було здійснено демонтаж 12 застарілих конструкцій та встановлено 4 LED-екрани у центрі міста. Передчасне встановлення LED-екрану в Таврійському мікрорайоні викликано тим, що право встановлювати рекламну конструкцію такого виду має лише її виробник. З різних причин на момент доставки,  придбаного компанією LED-екрана, дозвіл на його встановлення не був отриманий і довелося прийняти рішення встановлювати його, або чекати ще від 3 до 6 місяців до наступної поставки, втрачаючи кошти».

Головний архітектор міста Ігор Юрчак прокоментував ситуацію, зазначивши, що рекламні конструкції типу  LED-екранів є сучасними і подекуди прикрашатимуть місто, але встановлювати їх необхідно лише за схемою розміщення зовнішньої реклами. Наразі фахівці працюють над розробкою схеми розміщення зовнішньої реклами на проспекті Ушакова. Завершити роботу над нею планують до кінця поточного року.

Нагадаємо, що у місті діє мораторій на розміщення нових наземних рекламних конструкцій, визначених рішенням виконкому від 9 вересня 2021 року у скверах, площах, вулицях, проспектах. Не діє така заборона лише на розміщення сучасних видів рекламних конструкцій, зокрема LED-екранів. Такого виду рекламні конструкції не лише мають сучасний естетичний вигляд, а й додатково освітлюють місто в темну пору доби.

Вам також може сподобатися

Фінансова комісія розглянула пропозиції щодо видатків бюджету на 2022 рік
У Корабельному районі ліквідовують сміттєзвалища

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X