Херсон на порозі освітніх змін: у міськраді працюють над розробкою стратегії розвитку освіти до 2027 року

Новини
👁 965

Депутатам міської ради презентували наробки стратегії розвитку освіти до 2027 року.

Зокрема, обговорили зміни у дошкільній, загальній середній та позашкільній освіті, а також охоплення послугами логопеда діток у дитсадках, доцільність різновікових груп, потребу в кількості освітніх закладів по районам міста та старостинським округам.

Як повідомила начальниця управління освіти Наталя Журженко, у зв’язку з реформуванням галузі освіти та вимогам до якості освіти сучасного світу, перед міської владою постає величезна кількість  викликів.

В Україні прийняті ряд законодавчих актів, зокрема  закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту».

«Оптимізувати, підвищити якість освітніх послуг у Херсоні та забезпечити освітніми потребами мешканців громади – для нас першочергова ціль», – зазначила секретар міської ради Галина Лугова.

У ході бесіди депутат міської ради Ольга Співакіна додала, що не лише якість освітніх послуг для батьків є в пріоритеті, а й їхня доступність, зокрема інформаційна. Адже у місті є багато позашкільних гуртків, але про них батькам невідомо.

Вона запропонувала створити  спеціальний мобільний додаток, де міститиметься вся необхідна інформація про місце розташування та види гурткової роботи.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», освіта поділятиметься не на ступені, як раніше (1,2,3), а на рівні освіти.

Перший рівень освіти – початкова школа. Заклад, який надаватиме  початкову освіту, може мати у своєму складі ще й дошкільний підрозділ. Слід зазначити, що законом передбачено надання таких освітніх послуг за місцем проживання дитини.

Другий рівень освіти – гімназія. Гімназичну освіту діти отримуватимуть з 5 по 9 клас. У своєму складі гімназія може містити початковий і дошкільний заклади.

На третьому рівні освіти – ліцей, здобувачі освіти отримуватимуть академічну або професійну освіту. Законом передбачено існування на базі ліцею усіх вищезгаданих  рівнів освіти.

Як зазначила Наталя Журженко, діти, які у 2027 році підуть до 10-го класу здобуватимуть освіту третього рівня не два, а три роки.

Відповідно до законодавчих вимог, засновники освітніх закладів до вересня 2022 року мають привести у відповідність до чинного законодавства установчі документи закладів, перейменувати заклади освіти у початкову школу, гімназію чи ліцей. При визначенні враховуватиметься місцезнаходження закладу, матеріальна база, його проєктна місткість та якість освіти, яку здатен надати заклад.

Начальниця управління освіти Наталя Журженко прокоментувала перше засідання робочої групи.

Вам також може сподобатися

16 листопада – засідання виконавчого комітету міської ради
Профілактичний рейд «Сім’я» провели у Корабельному районі Херсона

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X