“Херсон – місто, вільне від насильства: Поважний Посол ООН знімала у Херсоні соціальний ролик

НовиниСоціальна сфера
👁 300

Сьогодні до Херсона навідалася Почесний Посол ООН у галузі народонаселення в Україні Марія Єфросиніна. Основна мета візиту – знімання відео до документального фільму «Шлях постраждалої». Знімальна група поетапно пройшла всі кроки людини, що потерпіла від насильства, із самого початку звернення по допомогу.  Основою історії є життєпис реальної дівчини, яка постраждала від домашнього насильства й опинилася у Притулку – Саші. Зараз вона працює у проєкті соціального підприємництва «Light And Shadow», винаймає квартиру, допомагає іншим постраждалим. Окремо змонтують коротке відео з історією головної героїні, яке стане соціальним роликом і розповсюджуватиметься громадою Херсонщини, щоб ті, хто потребують допомоги, розуміли, як саме можуть її отримати.

 Відтак, Марія Єфросиніна побачила роботу системи надання послуг постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства у місті, відвідала соціальне підприємництво «Light And Shadow», навідалася до Кризового центру де ознайомилася з його роботою.

Тут з жінками та дітьми працюють психологи, проводять тренінги, кімнати обладнані добротними меблями, у кухні встановлена система очищення питної води. Потребу мешканців Центру у теплій воді забезпечує бойлер місткістю 200 літрів. Люди з інвалідністю теж почуватимуться комфортно, адже отвори дверей мають необхідну ширину, щоб легко проїхав візок, перед кухонною плитою передбачений отвір, що дозволяє візку впритул під’їхати до варильної поверхні.

Під час зустрічі в.о. заступника міського голови Роман Головня запевнив, що місто готове співпрацювати з міжнародними організаціями, інформуванням та практичними діями сприяти тому, щоб максимально запобігати проявам насильства у суспільстві, а у випадку потреби – надавати потерпілим допомогу.

«Ми отримуємо кошти по субвенції для придбання автомобіля, тож при центрі соціальних служб буде створена мобільна бригада, яка оперативно реагуватиме на звернення потерпілих», – сказав Роман Головня.

За словами керівника Притулку Наталії Краски, працюватимуть декілька секторів: сектор надання психологічної допомоги виїжджатиме на кризові випадки, сектор протидії домашньому насильству відпрацьовуватиме свою частину – винесення приписів, складання адмінпротоколів, оцінка ризиків. Тоді працівники мобільної бригади робитимуть оцінку потреб та кризове консультування.

Представниця UNFPA, голова ГО «Успішна жінка» Анжела Литвиненко розповіла про інший проєкт, реалізацію якого підтримує міський голова Ігор Колихаєв – Кнопка тривожного виклику, що буде розташована на вулиці Суворова.

«Іноді постраждалим немає як зателефонувати, Кнопка тривожного виклику  стане ще однією можливістю потрапити у шелтер. За 5-7 хвилин приїде патрульна поліція й відвезе людину до притулку. За рік проєкт плануємо реалізувати», – зазначила Анжела Литвиненко.

Поважний Посол ООН звернула увагу на необхідності створення різноманітних способів інформування стосовно недопущення та протидії насильству:

«У психологічному портреті кривдника є одна риса – відсутність страху перед покаранням. Якщо з’являється дзвінка система реагування – у великому місті, чи малому, всі це відчувають. Кривдники знають, що нестимуть відповідальність і будуть покарані. Статистика свідчить, що інформування сприяє зменшенню випадків насильства», – зауважила Марія Єфросиніна.

Наприкінці зустрічі Почесний Посол вручила в.о. заступника міського голови Роману Головні табличку «Херсон – місто вільне від насильства»

На зустрічі з Поважним Послом ООН були присутні в.о. заступника міського голови Роман Головня, керівник Притулку для постраждалих від домашнього насильства Наталія Краска, начальниця управляння соціальної політики Олена Рузгіс, голова ГО «Успішна жінка» Анжела Литвиненко.

!! Якщо ви стали жертвою домашнього насильства телефонуйте на лінію 102 !!

Довідково:

Проєкт «Протидія гендерно зумовленому насильству через створення Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» реалізувався громадською організацією «Ліга соціально відповідальних жінок» у межах програми Агенції «HUNGARY HELPS» за підтримки Херсонської міської ради. Фінансову допомогу надали Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні (урядів Канади та Великої Британії), Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я», Угорська Екуменічна Служба допомоги (уряд Угорщини). Наразі кризовий центр закріплений за Херсонським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

За 8 місяців поточного року послугами Денного центру для осіб, постраждалих від домашнього насильства, скористалися 875 людей, з них 110 – діти. У денному центрі постраждалі можуть отримати первинні та психологічні послуги, соціальний супровід.

З березня 2019 року у місті функціонує Притулок для постраждалих від домашнього насильства. В ньому разом із дітьми, окремо від кривдників, одночасно можуть перебувати 12 людей терміном від 3 до 6 місяців. Протягом існування притулку, прихистком скористалися 134 людини, з яких 76 дітей.

Вам також може сподобатися

У міськраді обговорили проєкти, які планують презентувати на Інвестиційному форумі
КП «Херсонміськсвітло» відновлює зовнішнє освітлення в Зеленівці

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X