Інформація про одержання посвідчень на право роботи з пестицидами

Новини
👁 43

Відповідно до статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування, торгівлею пестицидами, повинні мати посвідчення про право роботи з пестицидами.

28 червня 2023 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9 травня 2023 року № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення на право роботи з пестицидами» (далі – Порядок).

Зазначеним Порядком врегульовано та модернізовано процедуру одержання посвідчення про право роботи з пестицидами особами, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також з торгівлею пестицидами (далі – Особам).

Дія Порядку не поширюється на фізичних осіб, які застосовують пестициди для власних потреб, не пов’язаних з провадженням господарської діяльності, за умови, що такі пестициди дозволені для роздрібного продажу населенню у дрібнофасованому вигляді.

Процес одержання посвідчення про право роботи з пестицидами включає такі етапи:

  • проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами,
  • тестування,
  • отримання свідоцтва про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами,
  • посвідчення про право роботи з пестицидами.

Посвідчення видається на безоплатній основі Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області (дала – Головне управління) особам за умови досягнення ними 18 років та наявності чинного свідоцтва про проходження навчання.

Навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та тестування за його результатами проводяться Головним управлінням відповідно до затвердженої Програми навчання осіб.

Зазначене навчання проводиться в очній або дистанційній формі на платній основі, що визначено нормами діючого законодавства.

Розмір плати за проведення такого навчання встановлюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня календарного року (за 1 людину 0,14941 прожиткового мінімуму).

Так, на теперішній час розмір плати за навчання з питань безпечного поводження з пестицидами за 1 людину складає 452,41 грн.

Для проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами особи подають у паперовій або електронній формі засобами інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем до Головного управління:

Після завершення навчання з питань безпечного поводження з пестицидами особа проходить перевірку знань в Головному управлінні шляхом письмового тестування (здійснюється відеофіксація його проведення).

У разі успішного проходження тестування (не менше 70 відсотків правильних відповідей) видається свідоцтво про навчання. Строк дії свідоцтва про навчання становить два роки з дати його видачі.

Для одержання посвідчення особи або їх уповноважені представники подають Головному управлінню або через центри надання адміністративних послуг у паперовій або в електронній формі заяву про видачу посвідчення про право роботи з пестицидами.

Посвідчення дійсне протягом двох років з дня його видачі та може бути видане протягом строку дії свідоцтва про навчання.

Поряд з цим, зазначаємо, що постановою Кабінету Міністрів України
від 16 березня 2022 року № 297 «Деякі питання перевезення (транспортування), зберігання, застосування та торгівлі пестицидами і агрохімікатами» установлено, що строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, виданих відповідно до
Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та дійсних станом на 1 січня
2022 року, продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування.

Детальну інформацію можна отримати звернувшись до відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за телефонами: (050) 76 87 494; (095) 88 29 074.

Вам також може сподобатися

У Херсоні поклали квіти до меморіального комплексу “Бузковий гай” пам’яті захисників Херсона
На маршрути вийшло 76 одиниць транспорту

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X