Ігор Колихаєв: Якщо херсонці бажають відмовитися від централізованого теплопостачання, маємо задовольнити їхню потребу

НовиниопаленняСоціальна сфера
👁 3K

Цьогоріч українці вкотре стали заручниками непідвладних їм обставин – коливання цін на газ, а відтак на теплоносії, нові умови придбання газу для теплопостачальних компаній та закладів із власною генерацією тепла, борги населення перед тепловиками, а тепловиків – перед облгазами відтягнули початок опалювального сезону. Херсонський міський голова Ігор Колихаєв вирішення цього питання бачить у можливості переходу багатоквартирних будинків з центрального опалення на автономне, а квартир – на індивідуальне.

Якщо херсонці, які мешкають у будинках, де послуга централізованого опалення надається неякісно, хочуть встановити автономне опалення, то треба допомогти їм реалізувати їхнє право, вважає міський голова.

«Херсонці не мають бути заручниками проблем, що не вирішуються на державному й місцевому рівні роками. Централізоване опалення – з цього переліку. Якщо мешканці бажають відмовитися від послуг централізованого теплопостачання, ми маємо задовольнити їхню потребу», – зазначає Ігор Колихаєв.

Досвід з переходу на «автономку» населених пунктів інших областей України показує, що поточні витрати домогосподарств суттєво зменшуються і за декілька років експлуатації нової системи вдається відчутно заощадити. Експерти з енергозаощадження зауважують, що найвідчутніша економія в тих будинків, які паралельно здійснюють тепломодернізацію. Попри те, що зараз опалювальний сезон тільки стартував, готувати воза взимку буде правильним рішенням: вивчити матчастину, підготувати необхідні документи, пройти комісію та у випадку позитивного рішення відключитися від централізованого опалення й встановити автономне.

Можливість відмовитися від централізованого теплопостачання регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами), Порядком відключення споживачів від систем централізованого теплопостачання та гарячої води, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26.07.2019 № 169 та рішенням виконавчого комітету міської ради від 19.08.2014 № 212. Постанова Уряду № 830 від 21 серпня 2019 регламентується порядок відключення споживачів від систем централізованого теплопостачання, відповідно до яких відключення здійснюється за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, які на зборах визначають систему подальшого забезпечення такого будинку теплопостачанням.

Багатоквартирний будинок може перейти на автономне опалення за умови згоди 100% мешканців будинку. Якщо на момент зборів співвласників багатоквартирного будинку 50% і більше помешкань відключені від централізованого опалення, дозвіл на автономне опалення даватиметься поквартирно. Менш як 50% – відключення можливе лише всього будинку, з укладенням колективного договору на теплопостачання, на що мають дати згоду 75% мешканців. Колективне звернення направляється на розгляд постійно діючій комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення, рішення про відключення приймає виконком.

Детальніше.

Для отримання дозволу на відключення від мереж централізованого теплопостачання і перехід на автономне опалення потрібно:

1. Організувати збори власників, або уповноважених осіб власників приміщень у житловому будинку з приводу відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення. За 7 календарних днів до зборів розмістити на інформаційних стендах будинку оголошення про збори, повідомивши про привід для зборів, місце та час проведення. Повідомлення про проведення зборів надіслати виконавцю послуг та управителю.

2. Скласти Протокол про згоду власників, або уповноважених осіб власників приміщень у багатоквартирному будинку на відключення їхнього будинку від мереж централізованого опалення з подальшим влаштуванням систем індивідуального (поквартирного) теплопостачання.

3. Написати заяву до постійно діючої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення.

У заяві про відключення від мереж центрального опалення співвласники багатоквартирного будинку зазначають причини відключення.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців багатоквартирного будинку стосовно створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж центрального опалення та прийняття рішення про влаштування в будинку системи автономного опалення. Рішення має бути підтримане більшістю власників, або уповноважених осіб власників приміщень у житловому будинку.

Заяви подаються за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 45, каб. 203, 204, телефон для довідок: 26 67 98.          

4. Постійно діюча комісія з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення вивчає подані документи й приймає рішення стосовно відключення від мереж централізованого опалення та встановлення індивідуальної системи теплопостачання. У разі позитивного рішення, комісія надає споживачеві комунальної послуги витяг з протоколу, з яким споживач звертається до виконавця послуги з централізованого опалення та отримує технічні умови, після чого виконує відключення від централізованого теплопостачання та встановлення автономного опалення. Складається відповідний акт, який надається на розгляд комісії, після його затвердження один екземпляр надається виконувачу послуги, який знімає нарахування.

Відмовити у відключенні від центрального опалення комісія може у випадку, якщо відключення є технічно неможливим.

Вам також може сподобатися

Де сьогодні працюють фахівці Херсонського Водоканалу
Нові дорожні знаки встановили на проспекті 200-річчя Херсона

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X