Ямковий ремонт дороги: як він відбувається і чому потрібен

дорогиНовини
👁 756

Щоб зробити проїзними дороги з не надто інтенсивним рухом використовується метод ямкового ремонту. Коли на дорожньому полотні ям більше, ніж можливостей між ними маневрувати, емульсія, якою заповнюють розриви, вирівнює дорожнє полотно. Такий спосіб тимчасовий, але ефективний – до того часу, як відбудеться капітальний чи поточний ремонт, дорогою можна буде безпечно проїжджати.

 «Аварійний ремонт виконує одна одиниця техніки, бригада – водій та оператор. Без залучення іншої техніки, катків, нічого не вирізається. Ремонт виконується швидко й оперативно. Такий метод називається струйно-індукційним, з використанням емульсії та щебеню дрібної фракції», – пояснює директор КП «Міське дорожнє управління» Павло Берьозкін.

На зауваження містян стосовно того, що щебінь розвозиться колесами автівок, директор КП «МДУ» зауважує, що без щебеню гаряча емульсія буде просто тягтися за колесами:

«Через 3-4 дні після ремонту, коли емульсія стане твердою, решта щебеню забирається пилосмоками. Раніше пилосмоків не було, тож щебінь залишався на дорозі. Зараз ми маємо таку техніку, тож щебінь збираємо».  

За його словами, емульсія виготовляється прямо на підприємстві. Для цього використовують емульгатори, кислоти, бітум та 30% води. Завдяки постійному руху вода випаровується, а емульсія перетворюється на камінь.  Середньодобова температура для проведення таких робіт має бути не менше 10 градусів. За технологією допускається незначна тимчасова вологість. У комунальному підприємстві для виконання робіт з ямкового ремонту доріг є три одиниці техніки – 2 PATCHERa та 1 УЯР.

«Щоб визначити, де саме буде проводитися ямковий ремонт навесні формується дорожня карта, що й визначає обсяг робіт. Також патрульна поліція  виїжджає на патрулювання вулиць і надсилає приписи з прив’язками. Коли в якомусь місці розбита дорога і до поліції надходять скарги від водіїв, поліція переадресовує такі скарги нам», – каже директор КП.

Павло Берьозкін запевняє – такий метод ремонту може триматися декілька років і значно допомагає місту, адже у бюджеті не настільки багато коштів, щоб робити капітальний ремонт по усій протяжності доріг. Виконаний ямковий ремонт забезпечує автомобілям можливість безпечного проїзду.

Цьогоріч у Херсоні виконали понад 3 тис. квадратних метрів ямкового ремонту доріг. Враховуючи, що ямковий ремонт – це вирівнювання саме ям, а не формування дорожнього полотна, загальна протяжність чимала. Останніми днями КП “МДУ” виконувало ямковий ремонт на дорогах по вул. Марії Фортус та Робочій у Херсоні, селищі Садовому та Комишанах.

Вам також може сподобатися

У поліклініці №2 лікарні ім. Є.Є. Карабелеша надають реабілітаційну допомогу пацієнтам, що перенесли COVID-19
SWOT-АНАЛІЗ СИСТЕМИ ВОДОВІДВЕДЕННЯ ТА ВОДОПОСТАЧАННЯ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X