«Якщо ми хочемо продуктивності – маємо навчитися розмовляти»: депутат Євгенія Бєла.

Новини
👁 427

Цитатник:

  • Я багато кажу про час, тому ще це – найдорожче, що є у людини. Звісно, у тієї, яка має плани і намір втілити їх у життя.
  • Зараз склад депутатського корпусу оновився на 80%. Зайшли люди, які мислять по-іншому і діють по-іншому. Вік людей, які приходять з ініціативами – молодший. І вони готові ці ідеї рухати, вкладати свій резерв у те, щоб змінити місто й життя в ньому. Треба більше таких людей зібрати навколо себе й допомагати їм, а вони допоможуть всім нам.

Це Ваша перша каденція. Чому вирішили стати депутатом?

Я живу в цьому місті й поки не планую звідси виїжджати, а те, що відбувалося останні 5 років мене не влаштовувало. Оскільки це для мене перша каденція, поклавши руку на серце скажу, що за вісім місяців я тільки ось-ось почала чітко розуміти, як працюють механізми, тому що досвіду, зрозуміло, не було. За освітою я – юрист. Супроводжувала різні компанії з різними питаннями, але це не той випадок, коли ти знаходишся в середині механізму. Зараз я розумію, як цей механізм працює і, відповідно, продумую, які кроки маю зробити, щоб щось запустити. Так ми працюємо з командою, щоб правильно подавати проєкти, щоб вони рухалися до департаменту й далі до сесійної зали. У будь-якому випадку, доки ти сам собі гулі не наб’єш – досвід до тебе не прийде. І це нормально. Коли розумієш процес роботи, знаєш, як розробити й подати проєкт – робиш не популістські заяви, а рухаючись крок за кроком, працюєш на результат.

З якими несподіванками зіткнулися на шляху?

Пересічна людина думає, що нема проблеми в тому, аби класну ідею втілити у життя. Але це так не працює: тут треба узгодження, там дозвіл, ще щось. Ось і виходить, щоб зробити добру справу у правовому полі треба пів року кропіткої праці й взаємодії з різними людьми. Органи місцевої влади  мають брати себе в руки й більш ефективно працювати. Це не діло – витрачати час на збирання папірців і підписів. Наш міський голова налаштований на диджиталізацію, сподіваюся, що з її впровадженням справи почнуть рухатися ефективніше: не потрібно буде бігати кабінетами, все буде в одній системі, виконавці бачитимуть, що й коли мають зробити. В електронному вигляді все проходитиме простіше, швидше, результативніше.  Не люблю гаяти час, не люблю, коли його у мене крадуть довгими розхитуваннями й водою. Люблю конструктив і дієвість.

Найгостріша тема, якою займаєтеся?

Найгостріша тема для херсонців та гостей міста зараз – амброзія. Я подавала на розгляд депутатів зміни до програми боротьби з карантинними бур’янами. Міський голова Ігор Колихаєв і більшість депутатів мене підтримали, за що я дуже дякую! До програми внесли зміни й цього року запускається пілотний проєкт, який передбачає боротьбу з амброзією за допомогою препарату, діючою речовиною якого є природний мінерал «бішофіт». Він проникає всередину рослини й вбиває її коріння, без заподіювання шкоди довкіллю. Нас запросили колеги з Миколаєва до участі у круглому столі «Миколаїв без амброзії». Препарат на основі «бішофіту» використовують третій рік, збільшуючи площі оброблення. Цьогоріч у Херсоні спробуємо й ми.

На відеозв’язку з нами був доктор сільськогосподарських наук Павло Писаренко. Він зауважив, що пилок амброзії – надзвичайно сильний алерген, виділяє токсичні елементи, небезпечні для здоров’я людини. Тому косити амброзію у стані цвітіння – це піддавати ризику косарів й тих, хто знаходиться поруч. До речі, «бішофіт» знижує активність пилку.

Амброзія – проблема не лише Херсона, але на півдні стоїть гостріше, ніж, наприклад, у західних областях. За статистикою, приведеною експерткою з дитячої алергології Миколаєва Анною Моначіною,  35% алергічних ринітів і бронхоастм спричинені амброзією. Приріст дитячої алергології йде до 70% в рік. Ми знаходимося всього за 50 км від Миколаєва, тож статистика приблизно схожа.

Звісно, охопити все місто за рік не вийде, це дуже вартісна процедура, та й невідомо, як препарат на основі «бішофіту» працюватиме у нас, маємо отримати власний досвід. Тому, спершу оброблятимуть невелику територію, аби подивитися, як працює «бішофіт». За хороших результатів – територія розшириться. Одразу обумовлю – половина моєї сім’ї страждає через амброзію, тож я так само хотіла б позбутися цієї проблеми швидко й ефективно. Ми всі маємо ще трохи потерпіти. А поки створюємо інтерактивну мапу, на яку будемо наносити осередки розповсюдження бур’яну. Для цього знову ж таки, маємо гуртуватися й працювати разом: ОСББ, влада і депутати. Разом ми пришвидшимо створення такої мапи.

Залучаєтеся до соціальних проєктів?

Так. Соціальні теми, які мене цікавлять – це робота з дітьми, підлітками, студентами. Дякую аграрно-економічному університету – ми запустили пілотний проєкт «Свідома людина», спрямований на те, щоб проводити тематичні семінари з побутових питань, які ніхто не пояснює. Молодь не розуміє, як спілкуватися з поліцією, які вони мають права, як можуть себе захистити. Так у нас за 30 років склалося, що органи поліції, органи виконавчої влади звикли, що можуть тяжіти над людиною тільки тому, що вона не знає своїх прав. Я пішла до університету виклади, щоб мати змогу доносити до студентів такі речі. Коли мене запитують, навіщо цим займаюсь, відповідаю, що зі ста відсотків – п’ять почують і запам’ятають, і можливо розкажуть іншим. Я хочу, щоб молодь вчилася усвідомленості, вчилася думати, відповідати за свої вчинки й захищати себе. Міський голова каже, що молодь – майбутнє міста. Я погоджуюся з цим, адже якою буде молодь – таким буде місто, так у цьому місті ми будемо жити. Зараз із профільними замама, з управлінням освіти обговорюємо запуск ще одного пілотного проєкту – навчати дітей основам місцевого самоврядування. Щоб вони розуміли, що таке вибори, як вони проходять, що таке бути директором, бухгалтером, як розподіляти кошти, як приймати рішення, нести за нього відповідальність і т.д. На жаль, програма освіти не передбачає таких занять, діти виростуть, стануть дорослими, а практичних навичок не матимуть. Навіть теорії не знатимуть, що там вже навички!

Нещодавно зустрічалася з представниками молодіжної ради. У них стільки хороших ідей! Ці ідеї продумані, виважені й окрім теоретичної частини, молодь готова втілювати їх у життя. Хочу з ними попрацювати, підтримати їх.

Хто має забезпечувати потреби містян?

Зустрічне питання: хто має забезпечувати мої потреби? Доросла, усвідомлена людина розуміє, що забезпечення її потреб – це її відповідальність. Позиція утриманця інфантильна, дитяча – ось прийде хтось великий і сильний і зробить мені добре. Добре собі людина має робити сама. Це не означає, що ми маємо відгородитися один від одного, навпаки. Людина – соціальна істота, ми маємо гуртуватися, спілкуватися, бути чутливими до потреб кожного члена суспільства. Але, як ти можеш комусь допомогти, якщо не здатен допомогти самому собі? Ми, як суспільство, маємо подорослішати й брати відповідальність за те, як живемо.

Що нам допоможе ефективно взаємодіяти?

Медіація. Це надзвичайно хороша метода, яку впроваджує держава, запустивши інститут медіації. Якщо ми не хочемо гаяти час на суперечки, а продуктивно працювати – маємо навчитися розмовляти. Нас не вчать цьому ні в школах, ні в університетах. Вміння розмовляти, аби дійти згоди, приходить з досвідом. Треба вчитися. Люди не чують себе, коли знаходяться на піку своїх емоцій. Медіація повинна бути не тільки в адвокатурі, а у будь-якій справі, яка передбачає роботу з людьми. Що мене радує – у моїй депутатській діяльності (фракція політичної партії “Слуга народу”, постійна комісія міської ради з питань землекористування – ред.) я бачу людей, які мають хист до медіації, вони економлять свій час і працюють на результат. Такі люди є у кожній фракції. Спілкуючись з членами іншої команди – мусиш бути медіатором, аби дійти згоди. Йдеш до себе у фракцію – і там маєш бути медіатором, тому що ніхто нікому не вказує, як думати, у кожного власна думка, і, знову ж таки, треба дійти згоди. Трапляється, емоційно ти проти, а логікою розумієш, що правильно буде по-іншому. Я надзвичайно рада, що в нашій фракції всі хочуть рухатися у вирішенні питань, обговорюючи їх. Є принципові питання, без цього ніяк, але ми приходимо до спільного займенника, адже гаючи час на суперечки й деструктивне «моє зверху» діла не буде. Всі це розуміють, за що команді дуже вдячна!

Спілкувалася Елона Стефанова

Вам також може сподобатися

До уваги ЗМІ!
Де Херсонводоканал здійснює роботи

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X