Як працюватиме система списання коштів за комунальні борги: роз’яснюють фахівці херсонського водоканалу

НовиниСоціальна сфера
👁 353

В Україні поступово послаблюють карантин. Сподіваємося, що нарешті його скасують. І відтоді можуть виникнути  серйозні проблеми у тих, хто не платив за комунальні послуги. Фахівці міського комунального підприємства “Херсонський водоканал” (МКП «ВУВКГ м. Херсона») роз’яснюють новації, запроваджені Мінюстом три місяці тому – списання коштів з банківських карток користувачів комунальних послуг за борги.
Чому ростуть борги?
Власники житла, які  дозволяють собі користуватись послугами водопостачання та водовідведення безплатно, впевнені, що з технічних причин їм не можуть припинити надання цих послуг. Переважна більшість боржників – заможні люди, борги яких налічують десятки тисяч.
 Яка відповідальність передбачена законом за несплату послуг?
Стягнення пені, припинення надання послуг, примусове зняття коштів з банківських рахунків боржника за рішенням суду, накладення арешту на майно з подальшою конфіскацією і продажем з молотка, виселення з житла зі стягненням суми боргу з вартості нерухомості, яку продано.
Сьогодні у зв’язку з карантином пеню не нараховують, інші види впливу також не діють, крім примусового зняття коштів з банківських рахунків боржника за рішенням суду.
З  липня 2021 року банки можуть автоматично списувати з рахунків клієнтів борги за будь-яким рішенням суду і на вимогу державних і приватних виконавців.
Хто дозволив банкам списувати кошти з рахунку?
Міністерство юстиції ще 16 квітня 2019 року видало наказ № 1203/5 про затвердження порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках у рамках виконавчого провадження про стягнення аліментів.
23 березня 2021 року Мін’юст наказом № 106 /5 розширив процедуру автоматичного арешту рахунків і списання коштів  на погашення  боргів за кредитами, боргів за  комунальні послуги, боргів за зарплатами, навіть несплачених штрафів за порушення Правил дорожнього руху тощо.
Наказ Мін’юсту набув чинності 6 квітня, але був відстрочений на три місяці, щоб держоргани підготувалися до введення нової системи. Три місяці минули 6 липня.
 Як працюватиме нова система автоматичного списання боргів?
В Україні вже запущена і працює Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП). Алгоритм її роботи наступний.
 — державний чи приватний виконавець за допомогою АСВП направляє у банки вимогу на отримання інформації про рахунки боржника;
 — банки протягом однієї робочої години після отримання вимоги повинні надати інформацію про їх наявність;
 — виконавець через АСВП направляє в банки, де відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів;
 — банки арештовують кошти та повідомляють про це виконавця;
— виконавець створює платіжні вимоги на примусове списання коштів і направляє їх банкам;
 — банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки виконавчої служби;
 — кошти надходять до стягувача боргу.
 Яку суму можуть заарештувати? Чи можуть заарештувати суму, яка перевищує суму боргу?
Так, сума списання може перевищити суму боргу — до неї увійдуть  виконавчий  збір, який становить 10 % від суми заборгованості,  судовий збір,  штрафи й пені за простроченою заборгованістю.
Крім того, арешт і списання можуть бути накладені й на так звані соціальні рахунки — на які надходять пенсія, зарплата, стипендія, соцдопомога.
Якщо коштів на банківських рахунках виявиться недостатньо для виплати всієї нарахованої суми, ту, якої бракує, можуть стягнути вже за рахунок іншого майна.
Чи готовий Херсонський Водоканал працювати зі своїми боржниками у новому форматі?
Так, готовий.
Триває робота з примусового стягнення заборгованості за надані послуги водопостачання та водовідведення. З початку 2021 року  МКП «ВУВКГ м.Херсона» було подано 80 заяв про стягнення заборгованості на загальну суму 2 061 419 грн, із яких на теперішній час задоволено  56 на суму 1 373 322 грн.
 Що робити боржникам, які  хочуть розрахуватись за спожиті послуги без арешту рахунків?
Оплачувати  борги, укладати договори реструктуризації та не допускати утворення заборгованості – своєчасно оплачувати отримані послуги!

Фото ілюстраційне

Вам також може сподобатися

На перехресті Потьомкінської-Маяковського тимчасово не працює світлофор
Сьогодні вчергове відбулась робоча нарада секретаря міської ради Галини Лугової зі старостами округів

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X