Як отримати допомогу на поховання загиблого військового?

Новини
👁 192


🔻Смерть та війна. На жаль, ці поняття тісно пов’язані. У випадку загибелі військового командир частини зобов’язаний у той самий день особисто по телефону та телеграмою сповістити про це відповідного військового комісара і надіслати йому поштою письмове повідомлення встановленого зразка.
Військовий комісар у день отримання телеграми негайно інформує про факт смерті представників місцевої влади за місцем проживання сім’ї. Або ж особисто, при можливості в присутності лікаря, сповіщає близьких родичів загиблого. Після цього має узгодити з рідними загиблого та представниками місцевої влади місце, час і порядок поховання військовослужбовця.


📌Під час організації поховання військова частина закупляє:
🔸труна (оцинкована, за потреби);
🔸подушка;
🔸 похоронне покривало;
🔸 санітарний мішок (за потреби);
🔸 надгробний хрест;
🔸транспортувальний ящик (за потреби);
🔸ритуальний вінок;
🔸 державний прапор, який після поховання передається близьким родичам загиблого (померлого);
🔸 9 метрів білої ситцевої матерії (для військових-мусульман).


❗️ВАЖЛИВО!
Військовою частиною можуть оплачуватись інші ритуальні послуги (виготовлення надписів на надгробних хрестах, написи на траурних стрічках ритуальних вінків, послуги кремації).


❗️Крім одноразової грошової допомоги в розмірі 15 мільйонів грн, члени сімей загиблих військових мають право на грошову допомогу для поховання та спорудження пам’ятника.


👉Відповідно до частини 4 статті 15 Закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» і пункту 7 Постанови Кабміну “Про грошове забезпечення військовослужбовців», військові формування, учасники яких загинули під час проходження служби, надають сім’ям і батькам допомогу в проведенні похорону та компенсують витрати на ритуальні послуги й спорудження пам’ятників у розмірах, встановлених Урядом.

❗️Зараз ця виплата сягає п’яти прожиткових мінімумів станом на дату загибелі.

Заяву про отримання такої допомоги потрібно подати до військкомату.
📌До заяви додаються:
🔸паспорт та ідентифікаційний код особи, яка звертається за допомогою;
🔸свідоцтво про смерть;
🔸 копії документів, що підтверджують ступінь спорідненості заявника та загиблого;
🔸 копія документа, що підтверджує участь військового в бойових діях: довідка з військової частини про обставини загибелі або повідомлення про загибель захисника, що надходить рідним від військкомату.

Вам також може сподобатися

Пішов з життя відомий херсонський хірург Олександр Землянкін
Призначення пенсії при втраті годувальника

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X