Як херсонцям пережити літню спеку: поради від НСЗУ

Новини
👁 137

Під час сильної спеки легко заробити зневоднення чи перегрітися аж до теплового удару. Щоб до цього не дійшло, слід попіклуватися про себе і вжити певних заходів.

☀️Пийте достатньо води, навіть якщо не відчуваєте спраги. У спеку тіло втрачає вологу, тож її запас треба оперативно поповнювати, щоб усі системи працювали добре. Завжди носіть із собою пляшку води.

☀️Ніколи не залишайте дітей, літніх людей або домашніх тварин в автомобілях. Температура всередині припаркованого автомобіля може подвоїтися за кілька хвилин.

☀️Охолоджуйтеся всіма способами: прикладайте до шкіри вологий рушник, опускайте руки або ноги в прохолодну воду, приймайте прохолодний душ (але не крижаний).

☀️Сплануйте свій день так, щоб якомога більше часу проводити в тіні чи прохолодній будівлі, а не на сонці. Зокрема, у найспекотнішу частину дня, близько полудня. Якщо довелося вийти, намастіться сонцезахисним кремом, надягніть капелюх та намагайтеся пересуватися у тіні.

☀️Якщо лишаєтеся вдома, блокуйте сонячним променям доступ до приміщення, зашторюйте вікна — найкраще для цього підходять блекаут-штори зі спеціальної щільної тканини.

☀️Носіть вільний одяг із натуральних тканин, наприклад, бавовни чи льону.

☀️Їжте частіше і невеликими порціями, обирайте легку прохолодну їжу (салати).

☀️Уникайте інтенсивної активності, як от спорт, ремонт чи садівництво. Плануйте їх на найпрохолоднішу частину дня.

Вам також може сподобатися

До уваги херсонських абітурієнтів!
Де херсонці можуть отримати офіційні новини

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X