Як Херсон готується до початку опалювального сезону

Новини
👁 355

Соціальна сфера, а це заклади освіти, охорони здоров’я та культури, на 100% готова до початку опалювального сезону. Про це йшла мова на щотижневій нараді з питань підготовки господарського комплексу міста до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років.

Присутніми на ній були представники теплопостачальних компаній, голови районних у місті Херсоні рад, керівники управлінь, старости.

– Ми неодноразово збирали наради, комісії, проводили зустрічі й пояснювали: відповідно до графіка, рекомендованого Міністерством розвитку громад та територій, станом на 1 серпня 2021 року підготовка господарського комплексу міста має складати 60% загальної готовності. Кабмін визначив дедлайн звітування про 100% готовність до опалювального сезону – 1 жовтня. Міський голова Ігор Колихаєв дав завдання всьому енергетичному комплексу міста завершити підготовку до опалювального сезону не пізніше 20 вересня. Що ми маємо на сьогодні? Соціальна сфера, а це заклади освіти, охорони здоров’я та культури, звітує про 100% готовність. До включення опалення готові 97% будинків, які обслуговуються керуючими компаніями. Стосовно ж ОСББ, ЖБК та відомчих будинків ситуація не радісна: готові приймати тепло у Суворовському районі 51% будинків, у Дніпровському районі 48%, у Корабельному – 27%, – розповів заступник міського голови Володимир Пепель.

За словами голови Корабельної у місті Херсоні ради Наталії Чорненької, до кінця тижня показник готових приймати тепло ОСББ у підконтрольному їй районі складе 50%.

Деякі ОСББ лише зараз розпочали ремонтні роботи мереж, але є й ті, хто взагалі вважає необов’язковим наявність акту готовності будинку.

Відповідно до законодавства, теплопостачальні підприємства не зможуть надавати послуги будинкам, в яких не буде акту готовності. Вимoгa викoнaти peмoнтнo-пpoфiлaктичнi poбoти нa внутpiшньoбудинкoвиx cиcтeмax, пpoмивaння, нaлaгoджeння i гiдpaвлiчнi випpoбувaння внутpiшньoбудинкoвиx cиcтeм цeнтpaлiзoвaнoгo oпaлeння, вiднoвлeння тeплoвoї iзoляцiї тa iн. вcтaнoвлeнo «Пpaвилaми пiдгoтoвки тeплoвиx гocпoдapcтв дo oпaлювaльнoгo пepioду», зaтвepджeниx нaкaзoм Мiнicтepcтвa пaливa тa eнepгeтики Укpaїни, Мiнicтepcтвa з питaнь житлoвo-кoмунaльнoгo гocпoдapcтвa Укpaїни вiд 10.12.2008 № 620/378. Хто має слідкувати за виконанням підготовчих робіт до опалювального сезону? Голови ОСББ, ЖБК, члени правління й самі мешканці повинні цікавитися в обраних ними відповідальних осіб стосовно стану підготовки їхнього будинку.

Головною проблемою у початку опалювального сезону у закладах соціальної сфери є закупівля газу. Справа в тому, що вартість “блакитного палива” для організацій зростає дуже швидко і вже сягнула більше 20 гривень за кубометр. Тому з міського бюджету потрібно буде виділяти додаткові кошти, аби у закладах освіти, охорони здоров’я та культури взимку було тепло.

Також під час наради обговорювалось питання готовності дорожнього господарства до роботи у зимовий період, забезпечення піщано-сольовою сумішшю.

За результатами засідання були надані протокольні доручення відповідним виконавцям.

Вам також може сподобатися

Херсонський Водоканал інформує про зручні способи передачі показників за спожиті послуги
Сто тисяч квадратних метрів доріг відремонтували у Херсоні цьогоріч. До кінця року планують зробити ще половину від цієї кількості

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X