Голови херсонських ОССБ переймали досвід сусіднього Миколаєва з енергомодернізації будинків

Новини
👁 256

Днями голови херсонських ОСББ їздили до Миколаєва, аби ознайомитися з досвідом втілення програм з термомодернізації будинків. Досвід колег, що брали участь у подібних програмах надважливий, адже вони вже мають результати, шляхами досягнень яких охоче готові ділитися. Відтак, херсонці дізналися про принципи роботи Фонду енергоефективності та переваги програми “Енергодім”, місцеву підтримку енергомодернізації у Херсоні. Також навідалися до одного з миколаївських ОСББ, аби наочно ознайомитися з енергоефективними заходами й поспілкуватися з головою ОСББ про шляхи реалізації програми.

За подібною програмою «Енергодому» рухатиметься одне з херсонських ОСББ – «Ушакова, 64Б», голова якого – Людмила Єрпулєва зазначила, що очолюваний нею ОСББ увійшло до 500 будинків України за програмою співфінансування 70/30.  У межах програми в будинку встановлюють індивідуальний тепловий пункт та балансувальні клапани, замінюють вікна та двері, капітально ремонтують систему опалення та покрівлю.  Вартість робіт – близько 9 млн грн. 70% компенсує Фонд Енергоефективності, 20% – кошти мешканців будинків, 10% надасть міськрада.

Зауважимо, що Херсонська міська рада підписала з Фондом енергоефективності меморандум про співпрацю, тож херсонські ОСББ теж можуть брати участь у програмі «Енергодім» й отримати компенсацію за виконані роботи. Окрім того, на сесії міськради 23 липня прийняли «Програму підтримки об’єднань співвласників багатоповерхових будинків Херсонської міської територіальної громади «Енергодім» на 2021 рік». Програмою затвердили порядок використання коштів, передбачених у бюджеті Херсонської міської територіальної громади на відшкодування частини тіла кредиту – 10%, залученого в кредитно-фінансових установах в тому числі банках-партнерах, учасниках програми Фонду енергоефективності «Енергодім». Для голів ОСББ проводяться навчальні семінари, фахівці міськради беруть участь у загальних зборах на яких висвітлюються  напрямки роботи ДУ «Фонду енергоефективності» та шляхи зменшення споживання енергоносіїв.

«Цього року програмою «Енергодім» для термомодернізації багатоквартирних будинків за пакетами А і Б скористалися три ОСББ: «Лавреньова, 16», «Електрон», «Шуменський, 86» на суму 13,2 млн. грн. Ще 13 ОСББ мають намір скористатися Програмою на суму близько 62 млн. грн.», – повідомляє начальниця управління енергетики, енергоефективності та енергоменеджменту департаменту міського господарства ХМР Інна Трибух.  

Очолюване Інною Трибух управління опікується питаннями енергоефективності в тому числі житлового фонду, тож начальниця управління супроводжувала голів ОСББ в поїздці до Миколаєва й презентувала напрацювання Херсонської міської ради та результати роботи у напрямку енергоефективності.   

Фото: Центр енергоефективності м.Херсон

Вам також може сподобатися

Завтра відбудеться пресконференція щодо змін у розрахунках вартості теплової енергії для абонентів
«Земельна» комісія ініціювала створення робочої групи, яка займатиметься питаннями ринків у Херсоні

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X