Херсонводоканал отримав обладнання з виробництва гіпохлориту натрію

Новини
👁 174

29 січня Херсонводоканал отримав сучасне обладнання з виробництва гіпохлориту натрію. Підприємство, завдяки перемозі спільного проєкту з Асоціацією Водоканалів Словаччини та Асоціацією Водоканалів України, першим в Україні отримало 100 000 євро грантових коштів на реалізацію «твердого проєкту».

Грантодавець – Міністерство закордонних справ Словаччини, Словацька агенція по міжнародному співробітництву та розвитку, у рамках реалізації проєкту «Безпечна вода для Херсона» надав 100 000 євро безповоротного безвідсоткового гранту для встановлення на одній з помпових станцій водопроводу міста установки із виробництва гіпохлориту натрію.

Безпечна питна вода в кранах херсонців – головний пріоритет в роботі Херсонводоканалу. Для дезінфекції води, як і в інших країнах Європи, в Херсоні використовується гіпохлорит натрію.

В Україні 90% вказаного реагенту виробляє монополіст, що зловживає становищем, регулярно підвищує ціну й погрожує зупинками виробництва.

Власне устаткування з виробництва гіпохлориту дозволить не лише уникнути залежності від монополіста-виробника, але й допоможе заощадити до 60% суми коштів, які підприємство витрачає на знезараження води на помповій станції водопроводу №4.

«Це дуже корисний проєкт для всіх херсонців. Надалі планується забезпечити новим обладнанням для виробництва гіпохлориту всі насосні станції водопроводу міста, що дозволить підвищити якість водопровідної води та стримувати зростання тарифів на воду шляхом економії коштів. Місто у цьому зацікавлене», – зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислав Кондратов.

Для Херсонводоканалу перемога та якісна реалізація проєкту відкривають нові можливості: підвищують конкурентоспроможність наступних проєктів та рівень довіри потенційних партнерів.

Херсонводоканал паралельно із реалізацією проєкту продовжує роботу із залучення ресурсів, пріоритетним напрямком якої є підготовка стратегії сталого водозабезпечення, що відкриває можливості для залучення масштабних інвестицій.

Вам також може сподобатися

Відкрито гарячу лінію з питань харчування в шкільних закладах
Kолихаєв Ігор Вікторович

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X