«Економічна децентралізація – шлях до процвітання Херсона»: Ігор Колихаєв провів зустріч з Відасом Андрікісом

Новини
👁 257

Віце-міністр Литовської Республіки 2004-2006 років, член Правління Балтійсько-Чорноморського Економічного Форуму Відас Андрікіс прибув до Херсона з дружнім і водночас робочим візитом, в рамках якого сьогодні, 7 грудня, зустрівся з міським головою Ігорем Колихаєвим. Супроводжував пана віце-міністра голова Правління Балтійсько-Чорноморського Економічного Форуму Володимир Макуха, на зустрічі були присутні секретар міськради Галина Лугова та директорка Департаменту економіки та інвестицій Ірина Ніколаєва.

На початку зустрічі Ігор Колихаєв урочисто нагородив Відаса Андрікіса міжнародним орденом «За Ефективність»:

«Дорогий мій друг! Я, як міський голова Херсона, і моя команда з величезною повагою вручаємо Вам орден і висловлюємо сподівання, що наша співпраця й надалі буде ефективною», – сказав Ігор Колихаєв. Також пану віце-міністру та Володимиру Макусі презентували невеличкі сувеніри у пам’ять про Херсон. Своєю чергою, Відас Андрікіс вручив міському голові презент, який має родову історію пана віце-міністра.

На зустрічі сторони обговорювали розвиток зв’язків та співробітництва між підприємствами, організаціями, установами Херсона та литовської Клайпеди; підготовку до проведення в Херсоні заключної частини 7-го Балтійсько-Чорноморського економічного форуму; реалізації ініціатив та впровадження передового досвіду Литви у Херсоні та Херсонській області.

Стосовно цього, Ігор Колихаєв зазначив:

«Унікальність Херсона у тому, що ми готові презентувати місто на Європейській арені. Нам нічого не потрібно руйнувати, щоб почати щось будувати – ми готові до співпраці з інвесторами».

Відас Андрікіс зауважив, що інвестиції можуть бути лише тоді, коли є інфраструктура. Ігор Колихаєв погодився з цим твердженням і зазначив, що у міста є як мінімум 5 готових тем і єдине, що ми потребуємо – статусу вільної економічної зони:

«Економічна децентралізація – шлях до процвітання Херсона. В Європі з цим проблем немає. І в нас не повинно бути», – сказав міський голова.

Зауважимо, що дипломатичні відносини між Україною та Литовською Республікою встановлені у 1991 році. З того часу підтримується активний українсько-литовський політичний діалог на найвищому рівні. Справжньою подією стало відкриття у 2008 році Почесного консульства Литовської Республіки в Херсоні, яке очолив Попов Віктор Григорович. Консульський округ охоплює територію Херсонської та Миколаївської областей.

У 2016 році в литовських містах Вільнюс та Каунас пройшли Дні Херсона в Литовській  Республиці. У рамках заходу мешканці литовських міст ознайомилися з творчістю лауреата премії ім. Т.Шевченка поета і художника Анатолія Кичинського, скрипаля Олександра Гоноболіна.

У 2018 році у Херсоні проходила зйомка унікального телевізійного проєкту «Національна експедиція» на замовлення Національної телерадіокомпанії Литви. Делегація майже з 40 осіб (відомі литовські історики, журналісти, представники шоу-бізнесу) на копії історичного корабля «Вітаутас Великий» плили по Дніпру та знайомили глядачів із українською культурою, природними та історичними пам’ятками, сьогоденням, тощо.

В системі українсько-литовських двосторонніх відносин важливим пріоритетом є міжрегіональне співробітництво, у рамках якого відбуваються робочі візити до Литви представників місцевих органів влади та бізнес-структур. Своєю чергою представники місцевих самоврядувань та литовського бізнесу відвідують Херсон.

Протягом 2015-2017 років у місті проходив Балтійсько-Чорноморський економічний Форум. У 2017 році Форум реформувався в більш масштабний проєкт міжнародного характеру та був проведений у два етапи: І етап – у травні у литовському місті Клайпеда, ІІ етап – у вересні у Херсоні за участі делегації Сейму Литовської Республіки на чолі з головою Сейму Вікторасом Пранцкєтісом, Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом, делегацій литовських міст Клайпеда, Вільнюс, Каунас та Вісагінас. У рамках Форуму підписали ряд угод та меморандумів про співробітництво між литовськими та херсонськими підприємствами.

Вам також може сподобатися

Оголошення про громадські обговорення проєкту бюджету Херсонської міської територіальної громади на 2022 рік
Сьогодні нагородили кращих волонтерів ветеранських організацій

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X