Додаткові програми грошових виплат постраждалим від війни запровадять Мінсоцполітики та ООН

Новини
👁 1K

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого Мінсоцполітики разом з Всесвітньою продовольчою програмою ООН та Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців впровадять додаткові програми грошових виплат для найбільш вразливих категорій населення, постраждалих від війни росії проти України.

Розмір виплат становитиме 2220 гривень на кожну особу, охоплену програмою, на місяць. Виплачувати допомоги будуть щомісяця протягом трьох місяців на банківський рахунок отримувача.

Для їх отримання не потрібно буде звернення від людини. Допомоги надаватимуться на основі даних, які містяться в наявних державних реєстрах, постраждалим від війни людям та родинам з числа вразливих категорій, які будуть окремо погоджені у відповідних меморандумах про співпрацю.

Спільна програма з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців розрахована на допомогу 200 тисячам людей.

Спільна програма з Всесвітньою продовольчою програмою ООН передбачає надання допомоги вразливим родинам, у кожній з яких допомогу зможуть отримати до 3 членів родини. Кількість родин, які будуть охоплені програмою, буде уточнено у меморандумі про співпрацю.

Також Управління Верховного комісара ООН у справах біженців окремо допоможе українським малозабезпеченим пенсіонерам із числа вимушених переселенців. Їм також буде додатково виплачуватись по 2200 грн. Виплатами від донорів планується охопити близько 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

«Так само продовжують працювати програми для вимушених переселенців. Уряд виділяє по 2 тисячі гривень кожному дорослому та по 3 тисячі на кожну дитину в родині, яка була вимушена переїхати. На виплати такої допомоги вже спрямовано 578 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів допомогу отримають близько 155 тисяч внутрішньо переміщених осіб», — зазначив Глава Уряду.

Паралельно з цим Уряд продовжує стимулювати відновлення ділової активності та зайнятості. Як відзначив Денис Шмигаль, Кабінет Міністрів додатково виділив майже 1,3 млрд грн з резервного фонду для Фонду соцстрахування, аби забезпечити виплати допомоги по безробіттю.

Крім того, розпочалося першочергове відновлення звільнених територій. Як відзначив Денис Шмигаль, у Київській та Чернігівській областях «Укренерго» вже відновило роботу 60% зруйнованих мереж.

«Постачання газу відновили для майже 30 тисяч домогосподарств. На 90% розчищена траса Київ-Чоп і рух нею повністю відновиться найближчим часом. Продовжується розчищення дороги Київ-Чернігів. Будуються тимчасові переправи на місцях зруйнованих мостів — до Ірпеня, Бучі, Чернігова», — відзначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль повідомив, що Міністерство розвитку громад та територій розпочало формування й реалізацію стратегії щодо знесення будівель, які перебувають в аварійному стані та непридатні до проживання. Після їх знесення можна буде якнайшвидше приступити до будівництва нового житла.

Раніше таку додаткову програму підтримки Мінсоцполітики запровадило з ЮНІСЕФ для домогосподарств, які мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подачі заявки, а також для родин, які мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одну дитину з інвалідністю. Програма на першому етапі охопить 50 тисяч сімей, у кожній з яких допомогу зможуть отримати до 5 членів родини.

Виплата додаткових допомог, впроваджених Мінсоцполітики у співпраці зі структурами ООН проводиться за рахунок коштів, залучених структурами ООН. Розмір таких виплат та право на отримання не залежать від отримання особами інших видів соціальної допомоги, допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Розмір отриманих грошових виплат в рамках програм, впроваджених Мінсоцполітики у співпраці зі структурами ООН, не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Вам також може сподобатися

Вступ-2022: роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з історії України
Посвідчення водія та техпаспорт знову в Дії

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X