Десять споживачів отримали дозвіл на відключення від централізованого теплопостачання

Новини
👁 2K

Сьогодні, 6 грудня, відбулось засідання постійної комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення. Головував на комісії в.о. директора департаменту міського  господарства Віталій Лисенко. Роботу комісії перевіряв міський голова Ігор Колихаєв.

На розгляд комісії надійшло близько 100 звернень містян стосовно відключення від опалення, що надається теплопостачальними підприємствами. Дозвіл на відключення від централізованого опалення та встановлення індивідуального отримали 10 містян, звернення яких відповідають вимогам Наказу № 169 від 26 липня 2019 року, затвердженого Міністерством регіонального розвитку та житлово-комунального господарства. У ньому зазначено, що споживачі мають право відмовитися від централізованого опалення в тих житлових будинках, в яких на момент звернення не менше 50% квартир відключено від мереж централізованого опалення.

Відтак, дозволи отримали:

3 мешканці та перукарня по вул. Перекопській, 153;

3 мешканці будинку по проспекту Ушакова, 32;

2 мешканці будинку по проспекту 200-річчя Херсона, 38 корп. 6;

1 мешканець будинку по вул. Шовкуненка, 56.

«В цих будинках понад 51% мешканців індивідуальне опалення встановили раніше, керуючись Наказом міністерства регіонального розвитку та ЖКГ №4, виданому у 2005 році. Наразі він втратив чинність», – пояснює Віталій Лисенко.

Решті споживачів, що проживають в будинках з меншим відсотком встановленого індивідуального опалення, комісія рекомендує відповідно до чинних нормативів, провести загальні збори й спільним рішенням, зафіксованим у протоколі, відмовитися від ЦО всім будинком. Якщо таке рішення не підтримується більшістю – члени комісії рекомендують встановити на будинки прилади обліку, аби економити кошти.

Зауважимо, що мешканці декількох будинків, які не отримали дозволи на відключення від ЦО раніше, відпрацювали поради та рекомендації комісії й на попереднє засідання надали звернення вже від усіх мешканців будинків, що вирішили відмовитися від ЦО й перейти на автономне опалення.

Що потрібно для отримання дозволу на відключення від мереж централізованого теплопостачання й перехід на автономне опалення – у публікації.

Присутній на засіданні заступник міського голови Володимир Пепель звернув увагу комісії на чималу заборгованість споживачів, що надали свої звернення про відключення від ЦО. Сумарно борг сягав близько 90 тис. грн. Серед боржників – 8 споживачів, що отримали дозвіл на відключення.

«Люди мають право відмовитися від централізованого опалення й перейти на автономне. Міська рада намагається допомогти це право реалізувати – у нас створена спеціальна комісія, яка займається такими питаннями. Сьогодні 10 споживачів отримали дозволи, але у восьми з них є борги за теплопостачання, і ці борги вони повинні віддати. А після закінчення опалювального сезону від централізованого опалення їх відключать», – підсумував Ігор Колихаєв. Міський голова зауважив, що обов’язково навідуватиметься на засідання комісії та особисто контролюватиме її роботу.

Також комісія розглянула акти про відключення від внутрішньобудинкових мереж ЦО та ГВП 13 споживачів, щоб їм більше не робили нарахувань за теплопостачання.

І наголошуємо: наказом № 169 самовільне відключення від централізованого теплопостачання заборонене!

Довідково: Від централізованого теплопостачання можна відключити не тільки квартиру, а й нежитлове приміщення. У такому випадку механізм незмінний: комісія, заява, паспорт і документ, що підтверджує право власності. Якщо власників декілька – заява складається від імені всіх власників, документи також подаються від усіх.

Після розгляду заяв, комісія приймає рішення, складається відповідний протокол. Витяги з протоколу надаються кожному заявнику з роз’ясненнями стосовно прийнятого рішення.

Заяви подавати за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 45, каб. 203, 204, телефон для довідок: 26 67 98.

Вам також може сподобатися

Херсонські спортсмени з інвалідністю відзначені Почесними грамотами міського голови
Гімназисти привітали депутатів міськради з Днем місцевого самоврядування

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X