Депутати постійної комісії «ЖКГ» проголосували за винесення на розгляд сесії міськради Програми підтримки ОСББ “Енергодім”

Депутатська комісіяНовини
👁 202

Сьогодні, 17 лютого, відбулося засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, житлової політики, енергозбереження та благоустрою, на якому депутати розглянули близько 40 питань, що планують винести на розгляд сесії міської ради 25 лютого.

Серед підтриманих депутатами проєктів рішень – Програма підтримки ОСББ Херсонської МТГ “Енергодім”, яка реалізовується Державною установою “Фонд енергоефективності”.

Нагадаємо, що в минулому році діяла аналогічна Програма, але термін дії її сплив. Протягом 2021 року можливостями програми скористалися шість ОСББ. Але, навіть через досить складну процедуру участі, бажаючих отримати кошти на утеплення будівель ще досить багато, адже враховуючи постійне зростання вартості енергетичних ресурсів, впровадження енергоефективних заходів дозволить суттєво зменшити навантаження, як на кошти населення, так і на бюджет міської територіальної громади.

Необхідність затвердження зазначеної Програми на 2022-2023 роки полягає в тому, аби скоротити втрати тепла через зовнішні огороджувальні конструкції, вентиляцію, вікна, двері тощо.

Мета Програми – створення механізму стимулювання впровадження в багатоквартирних житлових будинках енергоефективних та енергозберігаючих заходів, передбачених Державною програмою “Енергодім”, шляхом відшкодування ОСББ з бюджету Херсонської МТГ частини суми тіла кредиту, залученого в кредитно- фінансових установах, у тому числі банках-партнерах, які долучені до цієї Державної програми.

Крім цього, депутати почали роботу в напрямку підготовки до сезону боротьби з карантинними бур’янами.

Т.в.о директора департаменту міського господарства Олена Мазур зазначає, що для знищення амброзії на території усієї громади необхідно 6,2 млн. грн.

Голова постійної комісії «ЖКГ» Юрій Рожков зауважив, що наразі міська рада має приділити питанню боротьби з амброзією підвищену увагу, адже багато херсонців страждають від алергії. Тож, краще заздалегідь подбати про превентивні заходи, ніж витрачатися на лікування.

Нагадуємо, що минулого року на території міста реалізовували пілотний проєкт по знищенню амброзії препаратом на основі природного мінералу «бішофіт», який не шкодить здоров’ю людей та має високу ефективність.

«Якщо на оброблених у минулому році ділянках кількість рослин суттєво зменшиться, наша комісія звернеться до депутатів міської ради, аби залучитися їхньою підтримкою та профінансувати заходи з обробки усіх уражених амброзією ділянок, щоб назавжди вирішити питання амброзії на території херсонської громади», – підсумував Юрій Рожков.

Вам також може сподобатися

В.о.заступника міського голови Роман Головня ознайомився із роботою нового гемодіалізного відділення у лікарні ім. Карабелеша
Трансляція Громадських слухань “Внесення змін до містобудівної документації – Генерального плану м.Херсона”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X