Департамент економіки та інвестицій міської ради вчергове закликає херсонців не купувати продукти з рук

Новини
👁 2K

Звертаємо Вашу увагу на те, що придбавши продукти харчування на стихійних ринках, Ви шкодите власному здоров’ю.

Як правило продукти, що реалізуються на вулицях міста з рук, прямо з тротуару/землі, з автотранспортних засобів, дуже небезпечні, на них летить бруд, не витримуються санітарні вимоги під час їх продажу.

Серед продуктів, які реалізуються з рук на вулицях, на зупинках, пішохідних доріжках, тротуарах, газонах, перехрестях, ділянках, прилеглих до житлових будинків, з машин та інших невстановлених та спеціально необладнаних для цього місцях, найбільш небезпечними є м’ясо, риба, молоко та молочні продукти.

Купуючи м’ясо чи рибу в місцях стихійної торгівлі треба пам’ятати, що це продукти невідомого походження, які можуть викликати харчові отруєння та токсикоінфекції, в т.ч. ботулізм. Загрозу можуть нести як харчові продукти, так і їх продавці, бо вам невідомо про стан їх здоров’я.

Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови, риби, свині та результати лабораторних досліджень продуктів), придбаної у громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Також, не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють).

Єдині законні місця для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів,– це агропродовольчі ринки. Саме там знаходяться державні лабораторії ветсанекспертизи, які здійснюють обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надають продавцю товару експертний висновок установленої форми про проведену ветсанекспертизу.

Вам також може сподобатися

Херсонводоканал просить у херсонців підтримки – сплатити за послуги, спожиті у березні 2022 року
У Херсоні провели черговий рейд з метою ліквідації місць стихійної торгівлі

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X