День міста херсонці святкуватимуть в оновлених зелених зонах: 2 липня відбулась пресконференція Романа Головні

НовиниСоціальна сфера
👁 345

Роман Головня – в.о. заступника міського голови Херсона провів відкриту пресконференцію, щоб висвітлити хід робіт з реконструкції паркових зон міста. Пресконференція, яка відбулась 2 липня у сквері ім. Потьомкіна, стала швидше дискусією, адже на критичні зауваження представників ЗМІ, так само як і на побажання щодо впровадження певних ідей, в.о. заступника міського голови зазначив – беремо до уваги, розглянемо. Будь-який процес творення вимагає часу, грошей і терпіння, зауважив Роман Головня:

Ми маємо шукати гроші, запасатися терпінням і цілеспрямовано рухатися до поставленої мети – зробити Херсон комфортним для містян і гостей міста.

Окремо в.о. заступника міського голови відзначив важливість співпраці зі ЗМІ, адже саме медійники інформують жителів міста про плани, хід виконання робіт і їх закінчення.

Зараз у розробці проєкти з реконструкції 3 зелених зон. Це “Потьомкінський” сквер, “Покровський” сквер і “Шевченківський” парк. Проєктанти закінчують свою частину роботи й найближчим часом ми починаємо будівельні роботи і роботи з благоустрою. Міський голова Ігор Колихаєв ставить перед нами завдання, щоб ці три зони привели до ладу ще до Дня міста. Ми всіма силами намагаємося працювати, аби вкластися у термін, щоб День міста громада святкувала вже в оновлених зелених зонах, – розповів Роман Головня.

Стосовно того, що саме робитимуть у скверах та «Шевченківському» парку, в.о. заступника міського голови сказав:

Капітальний ремонт – ось що ми робитимемо. Зробимо нові доріжки, організуємо полив, встановимо сучасне освітлення. У «Шевченківському» парку – ремонтно-реставраційні роботи, які ми маємо проводити дуже акуратно, адже це – пам’ятка архітектури. Коштів треба багато і окрім залучення бюджетних коштів ми шукаємо меценатів, які будуть зацікавлені у тому, аби вкластися в інфраструктуру нашого міста. До речі, у “Потьомкінському” сквері вже є такий варіант – встановити та облаштувати два фонтани коштами меценатів. Оскільки Херсон – місто південне, фонтани мають стати не тільки атрибутом, окрасою міста, а й мати практичну користь, адже несуть таку бажану у спекотний день прохолоду. Вартість двох фонтанів близько 10 млн грн. Це тільки фонтани. Вартість самих реконструкційних робіт 1 га площі – від 5 млн грн.

В.о. заступника міського голови вважає, що потрібно відновлювати історичну частину міста, яка приваблюватиме туристів. Старовинні квартали – серце міста. Вони ж будуть частиною єдиного туристичного маршруту.

–    Єдиний туристичний маршрут – це прекрасна набережна біля парку «Слави». Потім сам парк «Слави», далі парк «Херсонська Фортеця». За концепцією – це молодіжний парк із зонами розваг і світломузичним фонтаном, який наразі проєктується. Цей фонтан стане туристичною фішкою.  Далі – “Шевченківський” парк: консервативний, прогулянковий, в якому замість батутів стоятимуть дитячі майданчики з акцентом на інклюзії. Це й виклик і потреба сучасності. Далі – вул. Суворова і набережна.

Аби херсонці з інших мікрорайонів не вважали себе забутими, Роман Головня зауважив, що паралельно готується документація по “Таврійському” ландшафтному парку, подбають про жителів «Шуменського» та інших спальних районів.

Все одразу не охопимо, але з чогось почнемо. Подивіться на ландшафтний парк “Таврійський” – 5 років не косилося. Косарі з лісками не справляються, ставимо «кола». Та й одна річ – косити газонну траву, інша – нерівну поверхню, де є каміння й гілки, що впали з дерев. Наприклад, у «Шевченківському» парку вибирали камінці вручну, щоб не ламати техніку. З техніки, до речі, купували нову й купуватимемо ще. Техніка нам потрібна. Наприклад, “вишка” з обрізки дерев. Вона доволі громіздка і за один день опрацьовує лише 2-3 дерева. А в нас 120 га офіційних зелених зон! Ми хочемо, щоб було чисто, прибрано, містяни хочуть. Давайте розуміти об’єктивну реальність і рухатися вперед разом. Поступово, крок за кроком, – сказав в.о. заступника міського голови.

На зустріч з представниками медіа прийшов також інженер-проєктант, який займається розробкою проєкту “Потьомкінського” скверу. Він показав ескізи оновленого парку і відповів на запитання журналістів. Наприклад, стосовно вартості Проєкту реконструкції “Потьомкінського” скверу фахівець зауважив, що такий проєкт коштує більше, ніж 49 тис грн., на які він погодився. На запитання, звідки така щедрість, відповів:

Я хочу долучитися до створення чогось хорошого у місті, тому що теж тут живу, у цьому місті жити моїм дітям. Я хочу, щоб їм було куди виходити на прогулянки. Зрештою, я люблю своє місто і людей, які у ньому живуть. На «Лілеї» є пам’ятник військового крейсера, який проєктував мій дід. Макет цього корабля знаходиться у Краєзнавчому музеї.  Я теж хочу залишити свій слід в історії мого міста!

Вам також може сподобатися

На «гуманітарній» комісії депутати вирішили посприяти купівлі лінійного прискорювача для онкодиспансеру
Де у Херсоні ремонтують дороги 2 липня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X