COVID-19 можна перехворіти у легкій формі. Її ознаки наводять У МОЗ

Здоров'яНовиниСоціальна сфера
👁 320

Хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Це залежить від ряду чинників та передбачити заздалегідь неможливо. 

Мінімізувати ризик тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, зокрема й від небезпечних штамів, допомагає вакцинація. Що підтверджує ряд досліджень https://bit.ly/3kYest6https://bit.ly/2Y6id6Khttps://bit.ly/3l5TLeS.

Як характеризується легкий перебіг захворювання:

  • Невисокою гарячкою (до 38° C), яка піддається корекції;
  • Нежитем та/або закладеністю носа;
  • Головним болем;
  • Болем у горлі;
  • Міалгією (болем у м’язах);
  • Кашлем без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
  • Шлунково-кишковими проявами (нудота, блювання, діарея) без ознак зневоднення;
  • Відсутністю змін психічного стану (порушення свідомості, млявість)
  • Спотворенням нюху (дизосмія), смаку (дизгевзія) та/або втратою нюху (аносмія), смаку (авгезія).

Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. Через це потрібно робити тест при будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірусну хворобу чи у вас звичайна застуда. 

Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19. 

Важливо, що симптоматика легкого перебігу захворювання не означає, що стан пацієнта не буде погіршуватись. 

Тому необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках необхідно телефонувати на 103 для виклику медичної бригади. Більше про те, у яких випадках може знадобитись госпіталізація, можна прочитати за посиланням https://bit.ly/3ovlaJ7.

Основним способом зменшити ризик смерті та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація. Для того, щоб отримати щеплення необхідно обрати найближчий пункт вакцинації та зручний час https://list.covid19.gov.ua/.

Вам також може сподобатися

Сьогодні здійснено комісійне обстеження якості ремонту доріг у Херсоні на двох об’єктах
Боксери з Херсонщини везуть нагороди, здобуті на «Кубку Баварії-2021»

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X